Chcesz zostać dziennikarzem? W dobie internetu to nic trudnego - wystarczy tylko znaleźć portal, na którym będziesz mógł/mogła publikować swoje teksty i możesz spełniać swoje marzenia.

W dobie internetu zostać dziennikarzem to nic trudnego - wystarczy tylko znaleźć portal, na którym będziesz mógł/mogła publikować swoje teksty i możesz spełniać swoje marzenia. Takich portali w internecie jest bardzo wiele, gdyż w ostatnim czasie dziennikarstwo obywatelskie stało się niezwykle popularne.

Czy dziennikarstwo obywatelskie czy też internetowe jest potrzebne?
Czy jest potrzebne? Ciężko określi, daje jednak możliwość młodym ( i nie tylko młodym ) ludziom na rozwinięcie swoich pasji, talentów, sprawdzenie się w dziedzinie dziennikarstwa i ułatwienie startu w tej branży. Wiele młodych ludzi w ostatnim czasie zaczęło pisać aktualności na portalach internetowych, a wkrótce potem zostali oni zauważeni i dostali pracę w normalnych redakcjach gazet. 

Czy dziennikarstwo obywatelskie jest zagrożeniem dla tradycyjnej prasy?
Dla jednych jest zagrożeniem, dla drugich szansą. Moim zdaniem nie jest to zagrożenie, same redakcje gazet tradycyjnych wydają internetowe wersje swych gazet. Gdy internet stał się otwarty dla wszystkich już wtedy twierdzono, że prasa wymrze, a jednak istnieje i nadal jest czytana.

Jak widać zdania na temat dziennikarstwa obywatelskiego są podzielone. Niektórzy twierdzą, że na wyrost używa się słowa dziennikarstwo obywatelskie, bo jak zwykłego człowieka, który czasem coś napisze na portalu nazywać dziennikarzem? Po co więc studiować dziennikarstwo? Mówią tak najczęściej ludzie, którzy sami nic konstruktywnego nie robią i nie należy się tym przejmować. Choć dziennikarstwo obywatelskie jest bezpłatną formą pisania, może stać się szansą na prawdziwe pieniądze.

Licencja: Creative Commons