Jeśli uważasz, że kobietom przypisana jest praca wyłącznie w szkolnictwie, biurach rachunkowych czy administracji niższego szczebla, to nadszedł czas, by głęboko zastanowić się nad tak szkodliwym stereotypem.

Data dodania: 2010-05-13

Wyświetleń: 1775

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli uważasz, że kobiety muszą płacić wysoką cenę za realizowanie swoich pasji czy życiowych planów, musisz pomyśleć jeszcze raz.

W 2001 roku 64% absolwentów wyższych szkół stanowiły kobiety, 35% z nich założyło własne firmy. Czy wobec takich danych można  lekceważyć fakt, że kobiety mają coraz większy wpływ na rzeczywistość, kreują jej nową jakość, wykorzystując przy tym swój ogromny potencjał intelektualny.

Nigdy wcześniej ten potencjał nie ujawnił się z taką mocą i siłą, nigdy wcześniej nie było tak wiele kobiet przedsiębiorczych, realizujących swoje wizje z pasją i odnoszących sukces. Ale, ponieważ psychologicznie i kulturowo kobiety nie są nauczone grać wysoko, ile kosztuje ich balansowanie pomiędzy ambicją a „kobiecością”?

Program edukacyjny dla kobiet grajWysoko!

obnaża słabości bezmyślnie powielanych stereotypów na temat kulturowego wizerunku „spełnionej kobiety”. A ponieważ stereotypy to samospełniające się przepowiednie, prawdziwa rewolucja w zmianie mentalności prowadzi do nowego sposobu myślenia o sobie, swoich potrzebach i twórczych możliwościach.

Kobiety biorą udział w zajęciach, ponieważ mają potrzebę przełamać tabu dotyczące swojego wizerunku. Te nowoczesne kobiety poznają, rozumieją i stosują narzędzia, które skutecznie odmieniają nie tylko ich garderobę ale przede wszystkim strategię ich życia.
Podczas zajęć bezkompromisowo stają twarzą w twarz ze swoimi wadami i słabościami i sięgają do prostych, skutecznych rozwiązań.

Siła Programu

Główną siłą programu grajWysoko! jest uwolnienie kobiet z lęku przed sukcesem i zbudowanie mentalności „dynamicznej, pewnej siebie kobiety”. Progam oparty jest na trzech filarach:

- pewności siebie,

- budowaniu wizerunku i autopromocji

- zarządzaniu zmianą.

To trzy dziedziny, które wyzwalają siłę i utrwalają przekonanie, że świat daje dużo więcej możliwości. Ponieważ tylko pewna siebie i świadoma swej mocy kobieta zaczyna stawiać przed sobą ambitne cele i znajduje siłę do szukania dróg rozwoju. Śmiało rozwiązuje problemy a wytrwałość, zdecydowanie, mówienie głośno o swoich planach, łamanie zasad czy podejmowanie ryzyka prowadzą w prosty sposób do sukcesu i pieniędzy.
Jednocześnie kobieta pozostaje w zgodzie z swoją naturą, ponieważ wykorzystuje to wszytko, co najlepsze, nie ograniczając się do jednego modelu.

Anna E. Opala

Jest na rynku wielu trenerów sukcesu ale żaden inny nie nauczy cię, jak w trwały i skuteczny sposób osiąganiesz sukces w oparcu o filar pewności siebie.
Anna E. Opala, twórca programu, to zdecydowana kreatorka rzeczywistości i inspiratorka dynamicznych zmian. Kobieta, która ze swoimi wizjami chadza zawsze na drugą randkę nawet wówczas, jeśli te wizje mają niebywałą zdolność do pakowania jej w kłopoty. Ale przecież podejmowanie ryzyka, wychodzenie poza utarte schematy i naruszanie zastałego status quo nie musi podobać się każdemu. Anna to trener, pisarka, publicystka. Pracowała jako manager w międzynarodowych korporacjach i, wykorzystując wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, ostatnie lata poświęciła pracy jako trener i coach. 
Ze swoich egzotycznych podróży przywozi nie tylko smakowite reportaże ale także obserwacje, które wkorzystuje w swej pracy.

- Miałam to szczęście, że w piaskownicy bawiłam się innymi zabawkami niż większość dziewczynek. I teraz dopiero widzę, jak wielkie znaczenie w dorosłym życiu ma odpowiedni dobór zabawek i w jaki sposób kształtują one kobiecą świadomość. Przedszkole, szkoła i dom rodzinny odgrywają kluczowe role w utrwalaniu stereotypowych przekonań o podziale na strefę kobiecą, prywatną i publiczną, męską. Tym samym małe dziewczynki przejmują określone wzorce a to sprawia, że w ich świadomości nie istnieją żadne  możliwości wyboru. Natomiast te kobiety, które w dorosłym życiu zdobywają się na odwagę i łamią reguły, ponoszą zwykle wysokie koszty. Te koszty to wewnętrzna sprzeczność pomiędzy własnymi potrzebami a silnie zakorzenioną mentalnością „dobrze ułożonej panienki”, której wiele rzeczy „po prostu nie wypada” - mówi Anna Opala.

Wyjście z pułapki

Anna pokazuje, jak wyjść z pułapki, w którą wpadły kobiety, same zaganiając się do pracy na dwa etaty i wmawiając sobie jednocześnie, że to ich wielki sukces.
Każda zmiana wymaga wysiłku ale efekty zmian przynoszą nadspodziewanie korzystne efekty. Kobiety uświadamiają sobie, że proces zmian w mentalności to nie tylko zamiana płaskich butów na seksowne szpilki.

To jednak proces długofalowy, który musi zaistnieć w mentalności całego społeczeństwa, w tym przede wszystkim w środowiskach kobiet. To proces, który wymaga wysiłku i odwagi, aby opuścić zastane koleiny i pójść do przodu, ponieważ świat nie będzie na nikogo czekał. W zamian za ten wysiłek kobiety osiągają coś, czego dotychczas nie miały.

Otrzymują umiejętność myślenia w kategoriach sukcesu, zmieniają dynamikę swego życia, wykorzystują swoją wiedzę kreując nowe trendy, śmiało wyrażają swoje potrzeby i sięgają po to, co zaspokaja ich własne pragnienia. Mając zaufanie do samych siebie, mają jednocześnie autentyczną, nie ograniczoną niczym radość z osiąganych celów.
Różnorodność to przyprawa życia i w tej kwestii kobiety nie powiedziały jeszcze swojego ostatniego słowa.

Program grajWysoko! niesie korzyści nie tylko zainteresowanym kobietom ale także pracodawcom i przedsiębiorcom.
Jednak tylko tym, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że aby mieć więcej odpowiedzi, należy zadać więcej pytań. I że wizerunek kobiety to nie tylko dobry wygląd ale przede wszystkim pewność siebie, wysoka samoocena i wewnętrzna energia.

A ponieważ w czasach wzrastającej konkurencji, na rynku przetrwają tylko te przedsiębiorstwa, które nauczą się w pełni wykorzystywać szanse i zapewnią sobie stały wzrost i innowacyjność, nadszedł czas kobiet.

Przedsiębiorcy muszą nauczyć się korzystać z efektywnych narzędzi i zarządzać zespołem pracowników tak, by zapoczątkować proces pozytywnych, widocznych zmian. Stymulować i wspierać ukryty potencjał, jakim jest kreatywna siła kobiet - mówi Anna Opala.

Licencja: Creative Commons