W dzisiejszych czasach istnieje tyle technologii tworzenia stron internetowych, że pojedyńcza osoba nie mogła by ich wszystkich opanować. Sztuką jest wybrać te technologie, które w przyszłości będą rozwijane. Strony www teraz to jedna z najważniejszych metod marketingu internetowego.

Data dodania: 2010-05-03

Wyświetleń: 4563

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z dostępnych technologii tworzy się strony internetowe oparte o różne systemy zarządzania treścią. Możemy wyróżnić systemy autorskie, czyli na zamówienie oraz systemy uniwersalne sprzedawane jako produkt. Wśród systemów uniwersalnych istnieje pewna rozbieżność, ponieważ spora ich część jest komercyjna. Nie można zatem porównać wszystkich naraz. Rozważmy możliwość zakupu takiego opragramowania zakładając, że sami będziemy modyfikować, dodawać funkcjonalność stron internetowych.

Do wyboru mamy wiele opcji, spójrzmy w wyszukiwarkę po podanej frazie:strony internetowe wrocław zauważymy, że strony inetrnetowe są często pisane w wielu językach. Przeglądarka wyświetla informacje zawarte w językach skrytptowych takich jak Javascript oraz Html-u, Css, Flashu i in. Każdy z nich odpowiedzialny jest za inne funkcjonalności strony internetowej. W tym miejscu należy wspomnieć, że nie wszytkie technologie są wsperane przez wyszukiwarki internetowe (jak np. Flash). Jeżeli dodoać fakt, że kod wyżej wymienionych języków można przetwarzać w różnoraki sposób wykorzystując do tego inne programy, frameworki, a nawet języki programowania takie jak PHP. Do najnowszych i najbardziej popularnych technoligii wykonywania stron internetowych w językach programowania najwyższego poziomu należą Flex firmy Adobe, ASP Microsoftu, Ajax, Java, Javascripts, Php... Wiele z nich wykorzystuje w swojej architekturze bazy danych. Najczęsciej są nimi MySQL, z którymi komunikacja odbywa się także na ustalnoych zasadach.

Z powyższego wynika, że wśród wielu technologii tworzenia stron internetowych oferowanych na rynku niesposób jest wybrać tą najodpowiedniejszą, ponieważ każda z nich oferuje inne funkcjonalności. Dlatego też należy dokładnie przeczytać o każdej dokonując wyboru, jeżeli chcemu oczywiście tworzyć lub modyfikować profesjonalne strony internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę system zarządzania treścią.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena