Uwielbiamy robić zdjęcia swoje, swojej rodziny i przyjaciół. Zazwyczaj uwieczniamy w ten sposób szczególne okazje. Są to momenty bardzo dla nas cenne. Nasza pamięć niestety jest ulotna, dlatego w jej rozwijaniu pomagamy sobie współczesnymi „wynalazkami" technicznymi.

Data dodania: 2010-06-23

Wyświetleń: 1764

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotografie cyfrowe zamiast papierowych

Fotografie analogowe coraz szybciej zaczynają odchodzić w zapomnienie. Nic dziwnego skoro wywołanie negatywu zajmuje nawet najszybszym laboratoriom fotograficznym - do 24 godzin. Co więcej, po zrobieniu zdjęcia nie możemy go zobaczyć i skorygować, jak to ma miejsce w przypadku aparatów cyfrowych. Nie mamy więc pewności czy zdjęcie zrobione na tle wieży Eiffla się uda czy nie. To ryzyko popycha nas ku cyfrowej technologii robienia zdjęć. Aparaty cyfrowe są coraz tańsze i co ważne - coraz mniejsze. Ich funkcjonalność idzie więc w parze z estetycznym i minimalistycznym wyglądem.

Łatwość dzielenia się

Posiadając swoje wspomnienia w wersji cyfrowej bardzo łatwo możemy przesłać je swoim bliskim mailowo, czy też pokazać na przykład na wybranym portalu społecznościowym. Nie zawsze jednak mamy pod ręką laptopa albo dostęp do Internetu, również nie każdy (zwłaszcza starsze pokolenie) potrafi obsługiwać komputer.
Co zrobić w takiej sytuacji? Jak pokazać komuś swoje cyfrowe wspomnienia?
Otóż jest na to sposób: ramka cyfrowa.
Opiszmy ją na przykładzie Treecon DPF-7.
Można ją zabrać wszędzie. Jest mobilna ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Posiada 7'' calowy wyświetlacz TFT LCD o wysokiej rozdzielczości 800x480, co daje świetną jakość odtwarzanych zdjęć.
Aby obejrzeć zdjęcia wystarczy po prostu podłączyć do ramki urządzenie wyposażone w port USB (np. czytnik kart pamięci, pendrive), albo w odpowiednie miejsce wsunąć kartę pamięci (CF/MD/MS/SD/MMC/SM).
Ramka cyfrowa to nie tylko cyfrowy album fotograficzny, to również małe centrum multimedialne.
Odtwarzając zdjęcia możemy przeglądać je pojedyńczo, ale także w wersji pokazu slajdów z efektami przybliżania i oddalania kadrów, czemu towarzyszyć może muzyka. Ramki wyposażane są bowiem w głośniki oraz technologię odtwarzania plików MP3. Warto również wspomnieć o udogodnieniu jakim jest pilot. Możemy dzięki niemu kontrolować obraz ukazujacy się na wyświetlaczu bez konieczności ruszania się z miejsca.


Zatem jeśli nie masz pomysłu na prezent...

... a często się tak zdarza to dlaczego nie postawić na niekonwencjonalność? Z pewnością każdy ucieszy się z niebanalnego podarunku, który dodatkowo będzie mieścił w sobie ciekawie przygotowany pokaz slajdów ze zdjęciami z własną osobą w roli głównej i ulubioną ścieżką dźwiękową. Takie pokazy slajdów w ramkach cyfrowych są rewelacyjnym prezentem na rocznicę ślubu, podsumowują bowiem dotychczasowe kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat wspolnego życia.

Nietypowy gadżet

Ramka cyfrowa to również nowinka technologiczna, którą warto mieć nie tylko z powodów czysto praktycznych, gdyż sprawia, że mnogość tradycyjnych ramek znika z naszych biurek czy mebli, ale także dlatego, że jest to gadżet estetyczny i dizajnerski. Lubimy otaczać się nowościami, więc dlaczego nie zainwestować niewielkiej sumy w urządzenie, które swoją funkcjonalnością w błyskawicznym tempie zwróci nam zainwestowane w nie pieniądze? Kilka lat temu ramki cyfrowe kosztowały po kilkaset złotych. Obecnie te ceny drastycznie spadają, co widać po ramce Treecon DPF-7 (www.treecon.pl), która kosztuje 185zł. Życie jest po to, żeby je ułatwiać.

Mini spot reklamowy? Proszę bardzo

Jeśli posiadasz swój sklep, albo po prostu chcesz się w specyficzny sposób zareklamować, wystarczy, że przygotujesz swój własny spot reklamowy, wgrasz do ramki Treecon i umieścisz w miejscu, na które najczęściej padają ludzkie spojrzenia. Technologia MPEG w połączeniu z opcją odtwarzania MP3 umożliwi ci prezentacje video klipów reklamowych i informacyjnych, które przyciągną uwagę klientów. Umieść swoją ramkę w witrynie sklepowej, w biurze, na stoisku, w zagłówku w swojej taksówce, czyli wszędzie tam, gdzie tylko podpowie ci twoja fantazja, a przekonasz się, że zwolenników twoich usług przybędzie. Myśl niekonwencjonalnie, bo to się opłaca.
Teraz już wiesz, co zrobić, żeby zatrzymać swoje najcenniejsze wspomnienia i jak dzielić się nimi z innymi. Fotografuj zatem jak najwięcej, bowiem ten czas, który jest teraz już się nie powtórzy a konkretne momenty nie wrócą. Życie jest niestety tylko jedno. Warto przygotować sobie wspomnienia...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena