Od poniedziałku pod adresem www.cherple.com/pl można znaleźć Polską wersję językową amerykańskiego serwisu internetowego. Polska jest drugim nie anglojęzycznym krajem, w którym można korzystać z Cherple w ojczystym języku.

Data dodania: 2010-05-17

Wyświetleń: 2075

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cherple jest komunikatorem on-line, pozwalającym na dwustronny czat z użytkownikami komórek w Stanach Zjednoczonych. Wysyłanie bezpłatnych wiadomości SMS z Cherple na telefon komórkowy odbywa się poprzez stronę internetową usługi lub aplikację na PC. Można również wysłać wiadomość w odwrotnym kierunku - z komórki na peceta, w tym jednak przypadku trzeba liczyć się z opłatą naliczaną przez operatora sieci.

„Dlaczego w Polsce ? To właśnie tutaj mieliśmy najwięcej odwiedzin w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, od chwili rozpoczecią naszych działań marketingowych“, powiedział Robert Sanchez, CEO Globaltel, firmy która stworzyła Cherple.

Cherple zdobył popularność wśród amerykańskiej polonii, znacznie im ułatwiając kontakty z bliskimi w Polsce. Twórcy portalu są przekonani, że polska odsłona portalu pomoże im zdobyć nowych użytkowników oraz ułatwi korzystanie z portalu osobom, które do tej pory miały problemy z angielską wersją.

„Naszym celem jest, aby Cherple był bardziej przystępny dla użytkowników spoza USA. Polską wersję traktujemy jako test, przed działaniami na większą skalę“, kontynuuje Sanchez.  

Ze względu na rosnącą w szybkim tempie ilość Polskich użytkowników na Facebooku, twórcy Cherple głównie na portalach społecznościowych chcą zaznaczyć swoją obecność w Polsce. W planach jest rowniez uruchomienie aplikacji na Facebook`a, ktora pozwoli korzystac z Cherple bez instalacji aplikacji na swoim PC.

Aplikacja Cherple jest dostępna pod adresem www.cherple.com.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena