Jak osiągnąć sukces w marketingu sieciowym? Chyba każdy działający w tym biznesie zadawał lub zadaje sobie takie pytanie. Zaangażowanie, wytrwałość, systematyczność, wiedza, pasja -  to jest moja odpowiedź...
Wyżej zapisane elementy są składowymi naszego sukcesu, które w jasny sposób opisałem w tym artykule...

Data dodania: 2010-05-03

Wyświetleń: 2035

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zaangażowanie

          +

Wytrwałość

          +

Systematyczność

          +

Wiedza

          +

Pasja

          =

      Sukces

Powyżej przedstawiłem elementy składowe potrzebne do odniesienia sukcesu, w MLM, jak i również wielu innych dziedzinach naszego życia.

W szkole średniej uczyła mnie wspaniala polonistka. Była to kobieta niezywkle mądra. Mówiła w taki sposób, że z wielką przyjemnością się jej słuchało. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek nie znała odpowiedzi na moje i kolegów pytania. Ekspertka w wielu dziedzinach.

Dlaczego o niej wspominam?

Dlatego, że jest ona dobrym przykładem tego, jak bardzo cenna jest wiedza. To właśnie dzięki swojej wiedzy dobrze wykonywała pracę nauczycielki. Stała się autorytetem wśród uczniów. A to się bardzo rzadko zdarza... Można powiedzieć, że odniosła sukces w tym, co lubiła robić. Zawsze powtarzała, jak ważne jest czytanie książek, przede wszystkim to z nich czerpała swoją wiedzę i umiejętności. Pewnie domyślasz się już, co musisz robić, aby osiągnąc swoje cele w MLM... Dużo czytaj, bierz udział w szkoleniach, wykorzystuj nabytą wiedzę w praktyce...

Na swoim blogu postanowiłem umieścić ramkę z wartościowymi publikacjami, które warto przeczytać. Serdecznie zapraszam "głodnych" sukcesu.

A więc, pewnie domyślasz się, jak ważna jest nasza wiedza. W znacząsu sposób może przełożyć się ona na Twoje wyniki w marketingu sieciowym. Pamiętaj ludzie pragną współpracy z ekspertami!

Kolejnymi elementami, które omówię będą zaangażowanie oraz wytrwałość... Bardzo dobrze pasuje mi tu za przykład związek dwojga osób.

Na ulicy widzimy piękną dziewczynę, jesteśmy oczarowani jej wdziękiem. Mimo, że to dobra okazja... wahamy się "podejść, nie podejść". Niejednokrotnie boimy się. Wielu  w takiej sytuacji odpuszcza. Ale nie ty! Przecież nie masz nic do stracenia. Więc, podchodzisz do dziewczyny i zaczynasz rozmowę. Jest ona Tobą zainteresowana... Docenia Twoją śmiałość. Umawiacie się na spotkanie (randkę).

Dziewczyna okazuje się wspaniałą osobą, jesteś nią zauroczony. Zależy Ci na niej. A więc, od teraz musisz wykazać się wielkim zaangażowaniem. Na spotkania, rozmowy będziesz musiał poświęcić sporo czasu, niejednokrotnie pieniędzy. Jednak opłaciło się. Pomiędzy wami tworzy sie uczucie (miłość). Od tej pory jesteście dobraną parą.

Każda para przechodzi  z czasem swoje kryzysy, pojawiają sie problemy. W tej sytuacji musisz wykazać się wytrwałością. Pamiętaj prawdziwa miłość przetrwa wszystko.

Bardzo podobnie jest w naszym biznesie. Może, niestosownie jest porównywać MLM do związku dwojga ludzi. Jednak zauważam w tym kilka analogii. Szczególnie, jeśli chodzi o elementy składowe sukcesu, które poruszam w tym tekście. Aby rozpocząć swą przygodę z marketingiem sieciowym musisz zrobić pierwszy krok, jakim jest podpisanie umowy z odopowiednią dla Ciebie firmą. Następnie powinieneś włożyć sporo czasu i pracy w swój biznes, szczególnie na samym początku (zaangażowanie). Na twojej drodze mogą pojawić się przeszkody i tylko od Ciebie zależy czy sobie z nimi poradzisz (wytrwałość).

Pewnie zauważyłeś, że swoje przemyślenia lubię przekazywać za pomocą życiowych przykładów. W przypadku kolejnych składników sukcesu będzie podobnie.

Wyobraź sobie teraz bardzo małe dziecko... Na samym początku niemowle nie potrafi chodzić, ani mówić. Mijają dni, tygodnie a nasz maluch nadal nie umie wypowiedzieć poprawnie słowa, czy przejść samodzielnie kilku kroków.

Co robią rodzice? Czy się martwią?

Nie! Oni wiedzą, że będzie coraz lepiej, że taka jest kolej rzeczy. Mijają kolejne tygodnie... Dziecko systematycznie robi postępy. Z czasem wydobywa coraz to wiecej dźwięków. Dźwięki w kolejnych etapach przekształcają się w zrozumiałe dla wszystkich słowa. A co z chodzeniem?

Maluch zaczyna raczkować. Na początku bardzo niezdarnie. Stawia swoje pierwsze kroki, bardzo często upadając. Z dnia na dzień jednak jest coraz lepiej. Systematycznie dochodzi do perfekcji i zaczyna biegać po całym domu.

Dziecko od urodzenia nie ptrafi mówić, ani chodzić. Podobnie jest z MLM. Dopiero dzięki systematycznej pracy i z biegiem czasu będziesz uzyskiwał coraz to lepsze wyniki. Nie mart się, jeśli na początku jest ciężko. To jest normalne w tym biznesie. Pamiętaj tu wszystko zależy od Ciebie.

A do czego potrzebna jest nam pasja? Prawdopodobnie każdy z nas ma jakieś hobby, jakieś ulubione zajęcie, któremu poświęcamy z radością swój cenny czas. I tak samo może być  z MLM. Każdy pragnie robić w życiu to, co lubi. Więc, spraw, aby marketing sieciowy stał sie Twoją pasją. Wtedy będziesz czerpał z tego biznesu to co najlepsze...

Licencja: Creative Commons