Gigantycznymi skokami zbliżają się ferie letnie, zaczynamy myśleć o urlopie i oczekiwanym odpoczynku. Dla tych, którzy planują wyjazd nad Bałtyk proponuję aktywny sposób spędzania urlopu.

Data dodania: 2010-04-28

Wyświetleń: 1913

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chciałbym przedstawić przede wszystkim dyscyplinę sportową, która umili nam czas na plaży, a przy okazji pomoże zgubić trochę zbędnych kilogramów.
Najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce jest rzecz jasna piłka nożna, więc idea piłki nożnej plażowej powinien także cieszyć się uznaniem wśród turystów na plaży. Beach Soccer - bo taka właśnie nazwa piłki nożnej plażowej przyjęła się na całym globie - jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportu. W 1993r. rozegrano pierwszy turniej towarzyski, a już dwa lata później pierwsze Mistrzostwa Świata w Brazylii. W roku milenijnym zorganizowano Światową Federację Beach Soccera.
Nie trudno się domyślić, że prym w tej dyscyplinie wiedzie drużyna Brazylii, która z racji posiadania wielu talentów piłkarskich oraz pięknych plaż, jest niedoścignionym wzorem dla teamów z całego globu. Piłka nożna na plaży jest bardzo widowiskowym sportem - uderzenia z przewrotek, bramki padające po strzałach z połowy przeciwnika, często nieludzkie parady golkiperów, którzy wykazują się znakomitym refleksem. Na polskich plażach, co raz częściej można zauważyć rozstawione boiska, które są dostępne dla turystów. Polecam plaże na Mierzei Wiślanej: Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska. To właśnie z zawodników z tych okolic powstała drużyna Hemako Sztutowo, która obecnie pod nazwą Hotel Continental Krynica Morska zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych drużyn w Polsce. W miejscowościach tych organizowanych jest wiele otwartych turniejów, w których udział mogą wziąć wszyscy i zmierzyć się z najlepszymi w Polsce - zawody organizowane są pod szyldem Sztutowskiego Lata. Sport na plaży niesie ze sobą wiele korzyści. Przy wysiłku fizycznym dostarczamy do organizmu bardzo dużo czystego, morskiego powietrza, a gdy jesteśmy w ruchu promienie słoneczne skuteczniej opalają skórę.
Polecam zapoznanie się z historią Beach Soccera oraz wyjazd nad Bałtyk, żeby przekonać się na własnej skórze, jak cudowna jest to dyscyplina sportowa.

Licencja: Creative Commons