W dobie szerzącej się globalizacji oraz potężnej reklamie promującej zagraniczne wyjazdy turystyczne zapominamy o możliwości spędzenia urlopu w Polskich regionach turystycznych.

Data dodania: 2009-12-20

Wyświetleń: 3110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dobie szerzącej się globalizacji oraz potężnej reklamie promującej zagraniczne wyjazdy turystyczne zapominamy o możliwości spędzenia urlopu w Polskich regionach turystycznych. Często ulegamy tworzonym stereotypom oraz nieprawdziwym tezom jakoby wczasy w Polsce były drogie, narzeka się na brak pogody, złe warunki mieszkaniowe oraz słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Chciałbym zaprezentować kilka form spędzenia urlopu nad polskim morzem. Jeżeli chcemy za nieduże pieniądze znaleźć nocleg proponuję niewielkie pensjonaty lub kwatery prywatne. Obiekty te stały się trzonem bazy noclegowej nad Bałtykiem, ich cena w porównaniu do jakości kształtuje się bardzo dobrze w przeciwieństwie do dużych hoteli czy ośrodków wczasowych. Przy wyborze kwatery na wczasy należy się kierować ostrożnością i wybierać sprawdzone obiekty, aby nie zostać oszukanym. Każdy szanujący się pensjonat powinien posiadać własną stronę internetową WWW, na której musimy mieć możliwość zapoznania się z cennikiem usług, obejrzeniem dokładnych zdjęć oferowanych pokoi oraz opisu miejscowości. Ważne jest, aby pensjonat posiadał stacjonarny nr telefonu, który możemy zweryfikować choćby w książce telefonicznej i upewnić się co do istnienia obiektu w danym miejscu (było kilka zdarzeń, w których wyłudzano zaliczki na podstawie fikcyjnych danych pensjonatów).
Cena kwater zależna jest również od miejscowości w jakich się one znajdują. Niektóre miejscowości uzyskały duży rozgłos oraz wyrobiły sobie markę, niestety czasami na tym się kończy i zmuszeni jesteśmy ponieść spore koszty za pobyt w tzw. kurorcie opalając się na brudnych, zatłoczonych plażach lub długo szukając miejsca parkingowego dla swojego auta. Mając na uwadze powyższe polecam Państwu niewielkie miejscowości takie jak np. Kąty Rybackie, Sztutowo czy też Skowronki. W ostatnich latach infrastruktura tychże wiosek rozwinęła się bardzo mocno zachowując przy tym swój urok ciszy, czystości i spokoju, którego możemy tam doświadczyć. Wysoka liczba miejsc noclegowych oraz punktów gastronomicznych zapewni, że nasze wczasy będą udane i niedrogie, a wyjeżdżając przynajmniej na tydzień pogoda na pewno obdarzy nas kilkoma promieniami słonecznymi.
Mam nadzieję, że kwatery nad morzem spełnią Państwa oczekiwania i turystyka krajowa zacznie znowu się rozwijać ponieważ piękny jest nasz kraj, a miejscowości takie jak Kąty Rybackie będą stawały się coraz bardziej znane i polecane w światku turystycznym.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena