Nadchodzi kwiecień, maj, dni są dłuższe i słoneczne, więc należy pomyśleć o wyjeździe na urlop po żmudnej jesienno-zimowej pracy. Chciałbym zaprezentować konkretne miejsce, do którego warto wybrać się także przed okresem letnim.

Data dodania: 2010-03-30

Wyświetleń: 2236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zmęczenie dające się we znaki na przedwiośniu wynika z wielu czynników: niedostatek światła słonecznego, brak witamin, brak świeżego powietrza, zmiana czasu (krótszy sen), brak ruchu, czy też w wyniku świątecznego łakomstwa. Jak widać można długo wymieniać źródła naszego złego samopoczucia po okresie zimowym. Dlatego na różnego rodzaju stany depresyjne polecam nawet krótki urlop nad polskim morzem - majówka nad morzem.
Miesiące wiosny to dobry moment, aby za małe pieniądze spędzić urlop wypoczynkowy nad morzem. Polecam osadę turystyczną Kąty Rybackie - jest to mała wieś umiejscowiona na Żuławach Wiślanych, gdzie przed sezonem zapewnioną mamy ciszę i spokój. Liczne kwatery nad morzem pozwalają Państwu znaleźć znakomite warunki w bardzo konkurencyjnych cenach. Miejscowość rozciąga się wzdłuż wybrzeża, a oblana jest dużym lasem oaz wodami morza i Zalewu Wiślanego. Charakterystyczny mikroklimat pozwoli Państwu zregenerować siły oraz uzupełnić braki organizmu przede wszystkim w jód, którego w Polsce bardzo brakuje. Wiosenne, nadmorskie spacery idealnie wpływają na samopoczucie, a powietrze w tym czasie ma dużą zawartość jodu, który korzystnie wpływa na niedoczynność tarczycy czy metabolizm.
Kąty Rybackie są znane również z największego w Europie rezerwatu kormoranów. Ptaki te przylatują w pierwszej połowie marca, więc od tego czasu można oglądać ich bardzo liczne klucze ciągnące się nad głowami.
Podsumowując, jeszcze raz polecam spędzenie majówki nad morzem w Kątach Rybackich. Na pewno nie będziecie Państwo żałować takiego wyjazdu, a Wasza kondycja fizyczna i psychiczna poprawi się w ogromnym stopniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena