Chciałbym w kilku zdaniach pokazać kilka możliwości spędzania wczasów nad morzem. Zazwyczaj wypoczynek nad morzem kojarzy się nam z wylegiwaniem na plaży przy jasnobrązowym napoju i sporadycznych kąpielach w morskiej wodzie.

Data dodania: 2010-02-06

Wyświetleń: 3057

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dobie ery komputerów, telewizji, filmów, fast foodów, a co za tym idzie otyłości tworzą się plany organizowania wypoczynku aktywnego. Na plażach rozstawiane są boiska do różnych sportów, powstają wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Jednymi z najpopularniejszych sportów są Beach Soccer oraz BeachVolleyball czyli plażowa piłka nożna oraz plażowa piłka siatkowa. Każdy z nas miał do czynienia z obiema dyscyplinami w normalnym wydaniu na trawie lub hali, więc nie trzeba się obawiać, że będziemy totalnymi laikami i nie damy sobie rady. Sport na plaży jest dużo bardziej wyczerpujący, bieganie po miękkim piasku bardzo mocno męczy nogi, spalamy wtedy mnóstwo kalorii. Dodatkowo pomaga nam w tym prażące Słońce. W ten sposób można spędzać nawet cały dzień robiąc relaksujące przerwy na morskie kąpiele, dzięki którym również spalamy mnóstwo kalorii nawet tego nie odczuwając. Do uprawiania tychże dyscyplin powinny nas zachęcać co raz to lepsze wyniki naszych reprezentacji kraju, które regularnie występują na międzynarodowych arenach. W polskich kurortach organizuje się imprezy sportowe. Standardem stało się, że już w niewielkich miejscowościach przez całą dobę dostępne są boiska. Szczególnie chciałbym polecić plaże na Mierzei Wiślanej np. Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynica Morska. W każde wakacje organizowane są tam amatorskie zawody zarówno w plażową piłkę nożna i siatkówkę. Region ma również mocną reprezentację klubową występującą na Mistrzostwach Polski, spośród której wybrano kilku zawodników, którzy grają w reprezentacji Polski. We wszystkich miejscowościach mają Państwo do dyspozycji szerokie bazy noclegowe, od hoteli poprzez kwatery nad morzem do campingu i pól namiotowych. Mierzeja Wiślana jest idealnym miejscem, w którym można zaplanować urlop. Wczasy w tym rejonie są na każdą kieszeń oraz zaspokoją najwybredniejszych turystów, którzy będą mogli spróbować swoich sił w plażowych sportach. Gorąco polecam i zapraszam nad polskie morze.

Licencja: Creative Commons