Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, amatorzy narciarstwa szykują się do sezonu zimowego. Większość turystów spędzi go w polskich górach, gdzie warunki do jazdy po stokach są znakomite. Jedne z najlepszych ośrodków znajdują się w Tatrach- najpopularniejszych polskich górach.

Data dodania: 2010-09-28

Wyświetleń: 1898

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie ma co się temu dziwić – w Tatrach znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do udanego wypoczynku. Znajduję się tu najwięcej wyciągów, a trasy są świetnie przygotowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Najbardziej znanym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym w Tatrach jest Zakopane. Najchętniej odwiedzana miejscowość w górach oferuje turystom wiele atrakcji, jak choćby zawody narciarskie, wśród których wyróżnia się Puchar Świata rozgrywany na Wielkiej Krokwi.

 Amatorzy narciarstwa powinni odwiedzić centrum narciarskie Nosal oraz wyciągi na Gubałówce i Polanie. Oferują one nowoczesne i bezpieczne wyciągi narciarskie, w pobliżu działa wypożyczalnia sprzętu, serwis sportowy i szkółki narciarskie.

Profesjonalne wyciągi w Tatrach znajdują się także w Białce Tatrzańskiej – Kotelnica, Kaniówka i Bania. Można tam zarówno pojeździć na nartach, jak i snowboardzie. Dobre warunki panują także w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie znajduje się ponad 20 wyciągów. Większość tras jest oświetlona i sztucznie naśnieżana, a nartostrady zostały dostosowane zarówno dla potrzeb narciarzy, jak i snowboardzistów. Mniejsze ośrodki znajdują się w Poroninie, malowniczej miejscowości położonej w pobliżu Zakopanego oraz w Murzasichle, gdzie są idealne stoki narciarskie dla początkujących.

Tatry są świetnym miejscem na aktywny wypoczynek, trzeba pamiętać jednak, że panuje tam duży ruch i znalezienie noclegów w trakcie sezonu może być trudne, dlatego turyści noclegi w Tatrach rezerwują nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Każdy, kto planuje spędzić święta, sylwestra lub ferie w górach musi być przygotowany na taką konieczność. W Tatrach jest pięknie cały rok, jednak sezon zimowy jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o liczbę turystów.

Licencja: Creative Commons