Ludzie coraz mniej czasu spędzają na łonie przyrody. A przecież rozrywka zapewniana przez twory ludzkiej wyobraźni nie zastąpi kontaktu z naturą. Dlatego warto chociaż raz na jakiś czas zadbać o wypoczynek na świeżym powietrzu. Puszcza Białowieska nadaje się do tego celu idealnie.

Data dodania: 2010-12-25

Wyświetleń: 2115

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   Jeśli zdecydowałeś się na wczasy w okolicach Białowieży, na pewno nie pożałujesz. Po dotarciu na miejsce noclegu pierwsze wrażenie, które raczej szybko się nie zatrze jest związane z powietrzem. Niesamowicie czyste, przesycone wilgotnym zapachem puszczy. A jeśli Twój pierwszy kontakt z Puszczą Białowieską będzie miał miejsce w nocy, wrażenia dopełnią niesamowite ilości gwiazd widoczne na nieboskłonie. Przesiadywanie razem z rodziną czy przyjaciółmi całymi nocami przy ognisku pod gołym niebem bardzo pomaga odzyskać spokój wewnętrzny i siły do zmagania się z codziennymi problemami.

Wybierając się na wczasy do Białowieży warto zadbaćo odpowiednie umiejscowienie kwatery, aby była ona jak najbliżej samej Puszczy Białowieskiej. Białowieża noclegi to najczęściej wpisywana fraza w przeglądarkę, by zapoznać sie z możliwościami zakwaterowania.

Niewątpliwą zaletą spędzenia wakacji, czy ferii zimowych w Puszczy Białowieskiej jest możliwość tropienia dzikich zwierząt. Co ciekawe w puszczy stwierdzono obecność ponad 12 tysięcy dzikich zwierząt, z czego według szacunkowych obliczeń rozponano zaledwie 50%! Występują w niej między innymi wilki, rysie, wydry, Kto wie, może uda Ci się zobaczyć nawet żubra w jego naturalnym środowisku? Wolne stada tych potężnych ssaków potrafią liczyć ponad 400 sztuk! Podobno najłatwiej spotkać te imponujące zwierzęta zimą, gdzie często widuje się je przy karmnikach. Ale nawet wtedy, konieczne okazuje się wynajęcie przewodnika.

   Oczywiście to tylko kilka drobnych zalet zdecydowania się na wczasy w Białowieży. Po spędzeniu urlopu w tym uroczym miejscu na pewno będziesz mógł ich wymienić dużo więcej!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena