Zbliżające się wakacje to czas, który najczęściej poświęcamy licznym wyjazdom. Zdarza się Nam również podróżować w ferie zimowe lub długie weekendy, jednak letnia aura słonecznej pogody za oknem nie pozwala Nam długo wysiedzieć w domu.

Data dodania: 2020-04-21

Wyświetleń: 538

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miejsca Polski, które warto zwiedzić

Wyjazdy za miasto bądź na działki do znajomych są niezwykle popularne jako wyjazdy rodzinne. Są jednak takie miejsca w kraju, które każdy turysta winien zwiedzić. Przyjemnie jest podróżować po swoim kraju jednocześnie zachwycać się nowo poznanymi zakątkami. Gdzie więc warto się wybrać, aby zachwycić się magią miejsca?

 Sopot

Sopot jest popularnym kurortem oraz miastem uzdrowiskowym. Ta nadmorska miejscowość wzbudza zachwyt nie tylko urokiem położenia, ale także wizytówką miasta – sopockim molo. Ten drewniany most jest najdłuższy w Europie ma około pół kilometra długości — część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Sopock ie molo to idealne miejsce dla osób ceniących sobie chwile przemijające na wsłuchiwaniu się w odgłosy morskich fal, krzyku mew. Jest też doskonałym miejscem, z którego można obserwować poczynania i zmagania żeglarzy, rejsy statków…

 

Warszawa

Zasługuje na odwiedzenie z samego względu, iż jest stolicą Polski. Warszawa – największe miasto w kraju ma do zaoferowania dla turystów rozmaite atrakcje. Zamek Królewski i Łazienki Królewskie ciszą się największą popularnością wśród zwiedzających. Nietaktem byłoby przyjechać do stolicy i nie zwiedzić Pałacu Kultury i Nauki. Ten monumentalny budynek osadzony w centrum miasta jest najwyższą budowlą w Polsce. Na 30 piętrze (114 m) można wyjść na taras widokowy, z którego widoczna jest wspaniała panorama miasta.

  

  

Kraków

Wizytówką województwa małopolskiego jest Kraków. Do marca 1596 roku Kraków był stolicą Polski i siedzibą polskich królów.

Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to miejsca, które cieszą się popularnością wśród turystów i których nie można pominąć przy zwiedzaniu m iasta.

 Kaplica Zygm untowskaOłtarz Wita StwoszaKopiec Kościuszki – to tylko nieliczne atrakcje tej malowniczej miejscowości.  

Uliczki Starego Miasta czy też dawnej dzielnicy żydowskiej - Kazimierza, czynią to miejsce jednym z godnych odwiedzenia. 

  

Częstochowa

Częstochowa jest położona nad rzeką Wartą, w północnej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest miejscem kultu, modlitw oraz licznych pieszych pielgrzymek p ielgrzymów napływających z całej Polski. Ich celem jest oddawanie hołdu i czci obrazowi Matki Boskiej Częstochowskiej z Dzieciątkiem.

Niewątpliwym miejscem do zwiedzenia jest klasztor oraz bazylika.

Częstocho wa rocznie liczy sobie około 3,5 miliona turystów z całego świata.

 

Zakopane 

Bez dwóch zdań zimowa stolica Polski… Idealne miejsce dla zwolenników sportów zimowych. Nie bez znaczenia nazywane są górami o charakterze alpejskim. Wysokie szczyty, górskie jeziora oraz liczne jaskinie nadają magii temu miejscu. W Tatrach znajduje się około 600 jaskiń, z czego zwiedzanie oraz wstęp możliwe jest w 6: Raptawicka, Mylna, Obłazkowa, Smocza Jama, Mroźna, oraz Jaskinia Dziura.

Tatrzański Park Narodowy chroniący zasoby polskiej natury został utworzony w 1954 roku. Udostępniony jest on dla działalności turystycznej.

Nietaktem byłoby przeoczyć Dolinę Pięciu Stawów. Nazwa doliny wywodzi się od występujący w niej polodowcowych stawów, a są to: Wielki Staw Polski, Przedni Staw Polski, Zadni Staw Polski, Czarny Staw Polski i Mały Staw Polski. Uchodzi za najpiękniejszą dolinę Tatr Wysokich. Czysta woda, bujna roślinność oraz występowanie licznych gatunków zwierząt sprawia, że miejsce to jest licznie odwiedzane przez masowych turystów.

 

Mazury

Są krainą historyczno-etnograficzną usytuowaną w Polsce północno-wschodniej. Przez wielu turystów nazywane najpiękniejszym zakątkiem Polski.

Na obszarze Mazur występuje około 4000 jezior, połączonych kanałami. Ten ogromny obszar wodny zajmuje ok. 1700 km2. Dzięki tak dużemu obszarowi popularne na Mazurach stały się kanał y żeglowne, wśród nich wyróżnia się Szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Do walorów turystycznych zaliczyć można także setki zabytków, dziewiczą, bujną roślinność oraz dużą liczę obiektów świadczących usługi agroturystyczne.

Ważnym miejscem są słynn e Pola Grunwaldzkie, na których to w roku 1410 rozegrana została wojna polsko – litewska.

Innymi ważnymi miejscami są: Katedra św. Wojciecha w Ełku, Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ełku, Bazylika w Świętej Lipce, Zamki krzyżackie w: Barcianach, Giżycku, Kętrzynie, Nidzicy, Rynie, Węgorzewie, Działdowie oraz ruiny zamku krzyżackiego w Ełku, Pałace i dwory w Sztynorcie, Sorkwitach, Brzeźnicy, Kałkach, Nakomiadach, Dr ogoszach., Kanał Mazurski, Rezerwat Żubrów.

Jednak wszystkich atrakcji nie sposób wymienić…

To tylko propozycje miejsc, zakątków do których warto się wybrać. Może okazać się, że miejsce winne zwiedzenia okaże się być na Nasze wyciągnięcie ręki…

Licencja: Creative Commons
0 Ocena