Autostop – dla większości osób pod tym hasłem kryje się możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, właściwie za darmo. 

Data dodania: 2020-04-23

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skuteczna i bezpieczna podróż autostopem.

Z tego typu możliwości podróżowania korzystają w większości osoby odważne, żądne przygód, a także żyjące chwilą, spontanicznością, z tysiącami pomysłów na godzinę. Należysz do takich osób i marzysz o takiej właśnie podróży? Poczekaj… Przed spakowaniem plecaka zapoznaj się z poniższymi radami.

Rady dla autostopowiczów.

Wydawać by się mogło, że decyzję o takiej podróży można podjąć „z biegu”. Niekoniecznie. I ona musi być poprzedzona chociażby minimalnym przygotowaniami…

Koniecznie zaplanuj trasę oraz miejsce docelowe, do którego zamierzasz się udać. Najlepiej rozplanuj ile kilometrów masz w planach przemierzyć każdego dnia. To pozwoli ustalić Ci przybliżony czas dojazdu, a także ilość noclegów.

Nie decyduj się na podróż autostopem w pojedynkę. Zwiększa to ryzyko wystąpienia nieszczęścia. Osoby samotne częściej są zabierane przez kierowców, ale też i częściej stają się obiektem molestowań oraz innych przykrych incydentów.

Zapytani kierowcy zgodnie odpowiadają, że najchętniej służą pomocą w podwiezieniu młodym kobietom. Widząc mężczyzn proszących o transport mają lekkie obawy. Podejrzewania, że mogą oni posiadać ostra narzędzia lub po prostu mają w planach okraść kierowcę.

 Ważnym aspektem jest także pora dnia, w którą zamierzamy zatrzymać samochód. „Łapanie” autostopu zalecane jest w godzinach wzmożonego ruchu. A więc w godzinach rannych i popołudniowych. Zwiększymy wówczas prawdopodobieństwo skorzystania z przejazdu. W żadnym wypadku nie machaj ręka na przejezdne samochody w godzinach poźno wieczornych i nocnych.,

 Miejsce „łapania” także ma swoje znaczenie. Mówi się tutaj o korzystaniu z takich miejsc jak zajazdy, przydrożne bary, stacje benzynowe czy miejsca postojowe. Kierowy chętnie i licznie korzystają z takich miejsc, co daje Ci możliwość nawiązania rozmowy.

 Wygląd własny. Do tego też należy się przyłożyć. W Twoich potencjalnych kierowcach musisz wzbudzać zaufanie. A więc zadbaj o skromny, schludny ubiór, któremu zawsze towarzyszyć będzie Twój promienny uśmiech. Zrezygnuj z uwydatniania tatuaży, kolczyków, ostrego makijażu oraz fryzury typu irokez.

 Podróżuj z plecakiem, do którego będziesz mógł zapakować podstawowe rzeczy. Tj. ubrania na zmianę, dokumenty, jedzenie. Nie pakuj niepotrzebnych rzeczy, które sprawią, że plecak przypominać będzie wypchaną torbę bagażową.

 Zachowanie w pojeździe. Gdy już uda Ci się zatrzymać pojazd, z kulturą zapytaj dokąd zmierza kierowca. Jeśli miejsce będzie zgodne z Twoją trasą, zapytaj o możliwość podwiezienia. Podczas jazdy zachowuj się naturalnie, staraj się wypełnić czas rozmową, jeśli kierowca wykazuje ową chęć. Po pokonaniu trasy serdecznie podziękuj życząc udanej podróży.

 

Jeżeli podróż autostopem należy do Twoich marzeń i zapoznałeś się z powyższymi wskazówkami, nie trać czasu. Być może masz szansę przeżyć przygodę życia! Pamiętaj jednak zawsze o ostrożności. Jej nigdy za wiele….

Licencja: Creative Commons
0 Ocena