W dzisiejszym artykule chciałbym napisać kilka ogólnych informacji na temat paintballa. Na czym ogólnie polega ta gra, skąd się wzięła, co jest niezbędne by zagrać, i z czym to się ogólnie je.

Data dodania: 2011-02-26

Wyświetleń: 1184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paintball (z ang. Paint – malować, Ball - piłka) jest grą zespołową, która w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Pierwsza rozgrywka odbyła się w 1981r w USA. Broń stosowana podczas gry, wcześniej była używana do znakowania bydła lub drzew, na odległość. Skąd wziął się pomysł, by użyj jej by strzelić do człowieka – nie wiem.
     Grę tę można najkrócej określić słowami: ,,zabawa w wojnę”. Polega ona na stworzeniu dwóch drużyn, które będą ze sobą walczyć. Mimo, iż brzmi to dosyć poważnie i niebezpiecznie, to tak nie jest. Gracze podczas zabawy są odpowiednio wyposażeni, tak by nie zrobić sobie krzywdy. Nie są oni wpuszczani na pole do gry bez odpowiednich zabezpieczeń.
     Na sprzęt paintabllowy, niezbędny do wzięcia udziału w grze, składa się:
- maski paintballowe
- kombinezony, mundury
- markery
     Oprócz tego, oczywiście, jest wiele innych dodatków, które nie są niezbędne. Jednak w miarę praktykowania tego sportu, stają się przydatne.
     Dwie drużyny, strzelają do siebie z markerów – imitacji broni, jednak nabojami są jedynie kulki paintballowe, które są wypełnione farbą (tworzone na bazie żelatyny spożywczej). Pociski, są wyrzucane za pomocą sprężonego powietrza(HP) lub dwutlenku węgla (CO2). Przed każdą grą, sprawdza się markery, aby prędkość wylotowa nie przekraczała dopuszczalnej normy:  300 fps (feet per secend).
     Gra ta nie musi polegać tylko i wyłącznie na bieganiu i strzelaniu do siebie. Istnieje wiele wariantów i scenariuszy. Ale wszystko oczywiście zależy od wyobraźni i pomysłowości graczy, bądź organizatorów takiej zabawy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena