Nie ma miejsc do gry w Paintball, nie ma sprzętu do gry i nie ma z kim grac? Nic bardziej błędnego, istnieje wiele pól do gry gdzie każdy może wypożyczyc sprzęt i wczuc się w prawdziwego żołnierza. Przeczytaj to!

Data dodania: 2011-01-18

Wyświetleń: 1649

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o tym rodzaju rozrywki : Paintball to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry. Każdy powinien posiadać grając w paintball sprzęt (marker), maskę paintballowa i odzież kamuflująco - ochronną. Sport ten w stanach zjednoczonych jest bardziej popularny od piłki nożnej. Dlatego pewne jest, że wielu początkujących paintballistów od razu po rozpoczęciu przygody z woodsbalem odwiedzi w celu zakupu sprzętu dla siebie -  sklep paintballowy.

Wielu z was, którzy słyszeli o grze w paintball mimo chęci do gry nigdy nie miała okazji zagrać.  Ogromna ilość osób musiała obejść się smakiem bo po prostu nie ma gdzie grać, nie ma z kim lub nie posiada niezbędnego do gry sprzętu paintballowego mimo tego z roku na rok grono miłośników paintballa rozszerza się.

Właśnie dlatego w Polsce powstaje coraz więcej miejsc przeznaczonych do gry w paintball. W 2010 roku w Polsce powstało około 5-10 nowych pól leśnych i 5 pól speedballowych opartych na dmuchanych przeszkodach. Na takich polach można przejść przeszkolenie, wypożyczyć specjalistyczny sprzęt, poznać nowych ludzi i oczywiście rewelacyjnie spędzić czas.  Na polu można wcielić się w wojownika, poczuć adrenalinę, smak zwycięstwa lub jak się niestety zdaża gorycz porażki.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena