Zapewne wiele razy widziałeś u innych osób koszulkę ze wspaniałą grafiką zdjęciem idola czy też z własną fotografią lub ciekawymi napisami. Zastanawiałeś się też pewnie gdzie można taką kupić lub zamówić i ile będzie to kosztowało. Zaskoczę Cię. Będzie Cię to kosztowało kilka złotych plus koszulka plus kilkanaście minut pracy.

Data dodania: 2010-03-20

Wyświetleń: 9229

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co musisz zrobić i jak aby naprasowanka udała się ,świetnie wyglądała i była trwała.

CZEGO POTRZEBUJESZ:

Musisz zaopatrzeć się w dobrą naprasowankę. I tu uwaga - kiepskiej jakości papier transferowy nie pozwoli uzyskać zadowalających efektów i tylko stracisz koszulkę. Musi to być dobry papier.Polecam sprawdzony T-shirt transfer TIJ2010

Ponadto potrzebna będzie drukarka atramentowa, żelazko i płaska, twarda i gładka powierzchnia do prasowania, papier odporny na tłuszcz /papier pergaminowy,papier do pieczenia/ oraz wybrana rzecz tekstylna, np. ciemna lub czarna koszulka, dżokejka, podkładka pod mysz ,czapka etc.

1.DRUKOWANIE

Przechowuj papier TIJ2010Black w oryginalnym opakowaniu w chłodnym, suchym miejscu. Zadrukowuj papier TIJ2010Black tylko na niezadrukowanej stronie, pokrytej białą folią. Wkładaj papier po jednym arkuszu,właściwą stroną – w szczelinę do ręcznego podawania papieru. Zwróć uwagę, że drukarki różnie drukują jedne z wierzchu inne od spodu wkładanego arkusza papieru.

USTAWIENIA DRUKARKI: Papier Standardowy (Normal Paper) przy użyciu najlepszej możliwej jakości druku lub ewentualnie Papier Transferowy (Transfer Paper) Wybieramy standardowy tryb drukowania.

UWAGA : BEZ LUSTRZANEGO ODBICIA

Jeśli kolory bledną lub rozmywają się, należy odpowiednio zmniejszyć ustawienie poziomu tuszu, tj. o 10-15%.

Po zadrukowaniu papieru TIJ2010Black, należy pozostawić go do wyschnięcia na ok. 5 minut. Następnie wytnij z niego motyw graficzny pozostawiając naokoło jedynie wąski (ok. 1-3 mm) margines.

Wskazówka: Przed zadrukowaniem papieru TIJ2010 wydrukuj zaprojektowany obrazek na zwykłym papierze, aby upewnić się, że jego kolory i rozmiary są takie, jakich oczekujesz oraz, że grafika zostanie wydrukowana poprawnie.

PRZENOSZENIE NADRUKU NA WYRÓB TEKSTYLNY

Wybierz stabilną powierzchnię odpowiednią do prasowania.Nastaw żelazko na najwyższą temperaturę i poczekaj aż się zagrzeje (zazwyczaj zajmuje to 5-10 minut). Najlepsza temperatura do prasowania to 180-200 ˚C. Nie używaj żelazka turystycznego,ani funkcji pary.Przeprasuj materiał, na który będziesz nanosić nadruk, aby był zupełnie gładki.Zerwij folię transferową z tyłu papieru.Następnie połóż papier z nadrukiem na materiale w taki sposób, aby strona nadrukowana była na wierzchu. Połóż obrazek tak jak go widzisz / patrzysz na nadruk ,a czystą stroną przykładasz do materiału /Ustaw wzór poprawnie a następnie przykryj go papierem odpornym na tłuszcz / pergamin, papier do pieczenia, ewentualnie papier śniadaniowy / Arkusz papieru powinien być nieco większy niż wzór. Papieru pergaminowego można użyć wielokrotnie pod warunkiem, że nie będzie poplamiony tuszem z nadruku.Nie używaj funkcji pary (!!!). Zacznij przyprasowywać obrazek do materiału, naciskając silnie na żelazko. Staraj się, aby cała powierzchnia obrazka była równomiernie ogrzewana, nie pomijając przy prasowaniu brzegów i rogów obrazka. Uważaj, aby podczas prasowania nie przesunąć i nie pognieść folii z nadrukiem lub pergaminu.Prasuj przez maksymalnie 4 minuty w przypadku kartki A4. Dla mniejszych obrazów prasuj krócej – ¼ kartki A4 – prasuj ok. 1 minuty.

Jeśli chcesz, aby nadruk był matowy, oddziel papier od nadrukowanego materiału, gdy jest jeszcze gorący. Uchwyć któryś z rogów i odklej papier od materiału równomiernym i gładkim ruchem.

Jeśli natomiast chcesz, aby nadruk na materiale był błyszczący, poczekaj aż papier i materiał ostygną i dopiero wtedy uchwyć jeden z rogów i odklej papier od materiału równomiernym i gładkim ruchem.

3. UTRWALANIE

Proces utrwalania usuwa z nadruku zbędny nadmiar tuszu i powoduje, że nadrukowane miejsce upodabnia się z powrotem do normalnego wyrobu tekstylnego.

Utrwalanie nadruku matowego: Poczekaj aż nadrukowany materiał ostygnie. Następnie przykryj nadruk arkuszem pergaminu i raz jeszcze przeprasuj nadrukowane miejsce nie dłużej niż przez 5-10 sekund, po czym natychmiast zdejmij papier z nadruku, póki jest jeszcze gorący.

Utrwalanie nadruku błyszczącego: Dokładnie jak powyżej, ale zdejmować po wystudzeniu.

4. PRANIE

Przed użyciem wyrobu tekstylnego z nadrukiem upierz go. Pamiętaj jednak, aby odczekać z praniem co najmniej 24 godziny po wykonaniu nadruku, aby nadruk mógł dokładnie wyschnąć. Materiały z wykonanymi w powyższy sposób nadrukami można prać w pralce automatycznej w temperaturze do 40 ˚C. Podczas prania ubiory z nadrukami powinny być zawsze odwrócone na lewą stronę. Nie używaj do prania silnych środków piorących ani żadnego rodzaju wybielaczy. Nie susz wyrobów z nadrukami w suszarce bębnowej. Podczas prasowania wyrobów z nadrukami nie przesuwaj żelazka bezpośrednio po nadruku. Prasuj nadruki po przykryciu ich papierem impregnowanym lub przewracając wyrób tekstylny na lewą stronę.

Wskazówka: Możesz ożywić kolory powtarzając proces utrwalania.

I tym oto sposobem prostym i tanim możesz mieć świetnie wyglądającą koszulkę której znajomi pozazdroszczą.

Licencja: Creative Commons