Dzisiaj ode mnie krótki tutorial, aczkolwiek bardzo ważny. Poruszę tutaj zagadnienie bardzo ważne dla każdego użytkownika systemu Android, mianowicie importu listy kontaktów na nasze konto Gmail.

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 3835

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wiadomo, konto Gmail jest przypisane do naszego urządzenia od początku konfiguracji systemu. Konto to oferuje nie tylko wysyłanie/czy odbieranie e-maili, ale też np. wyżej wymienioną funkcję. Dzięki takiej opcji możemy bez problemu przywrócić kontakty np. gdy telefon wróci z naprawy, albo wymieniamy w nim rom (czyli system Android). Moim zdaniem jest to strasznie przydatne i dzięki temu można zapomnieć o kombinowaniu z zapisem kontaktów na karcie sim, czy bezpośrednio w pamięci urządzenia (bo po co ją zaśmiecać, prawda?).

A więc po kolei. Najpierw wchodzimy w kontakty i wciskamy przycisk menu:

I wybieramy opcję Importuj/Eksportuj:

Wybieramy Eksportuj na kartę SD. Następnie:

Wybieramy konto Google e volia! Zostanie utworzony jeden plik .vcf (taki format mają kontakty) i zapisany na kartę SD. Dodatkowo po zsynchronizowaniu wszystkiego (na widżecie zarządzanie energią jest opcja synchronizacji) kontakty dodadzą się na konto Google Gmail.

Nasze kontakty edytujemy wchodząc na Gmaila, w zakładkę Kontakty. Tam mamy dokładną listę z wyeksportowanymi kontaktami, co pozwala na dopasowanie wszystkiego według naszych potrzeb. Wystarczy wybrać dany kontakt i od razu pojawiają się opcje, które można przypisać. Np. numer telefonu komórkowego, numer telefonu domowego, adres e-mail, czy dodatkowe informacje. Wszystko zebrane w jednym miejscu zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych i bardzo łatwy dostęp właściwie w każdej chwili, w każdym miejscu, gdzie mamy internet pod ręką.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena