0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
2077 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Polska jest bardzo atrakcyjnym turytycznie krajem. Dlaczego więc wielu naszych rodaków woli spędzać czas poza granicami naszego kraju? Być może ma na to wpływ świadomość, a raczej jej brak.

Polacy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele ciekawych miejsc można spotkać w naszym kraju. Poniżej postaram się opisać kilka ciekawych kurortów górskich, które z pewnością warto zwiedzić podczas pobytu na południu Polski.

Zakopane.

Stolica polskich Tatr. Chyba każdy ,kto choć raz był w polskich górach zwiedził to miejsce. Z pewnością jest ono magiczne. Przyciąga miliony turystów zarówno  okresie letnim, jak również zimowym. Krupówki praktycznie zawsze są pełne od turystów.
Co roku w Zakopanem odbyw sie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody te uważane są za jedne z najlepszych zarówno dla kibiców, jak i dla samych skoczków.
Ciekawym miejscem, tym razem bardziej naturalnym, z pewnocią jest Morskie Oko. Jest to jezioro w Tatrach, które znajduje się na wysokości 1395 m.n.p.m.!Kraków

Kraków - miejsce szczególne dla każdego Polaka. Jest to jedno z największych polskich miast i stolica życia kulturalnego naszego kraju. Znajdują się tu liczne zabytki, które ciesza się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Zaliczyć do nich można m.in.:
- Wawel - długoletnią siedzibę władców Polski,
- Muzeum Czartoryskich - z wspaniałym dziełem Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem",
- Sukiennice,
- Kosciół Mariacki,
- Kopiec Kościuszki,Oświęcim

Miasto, które zapewne nikmu dobrze się nie kojarza. Obóz koncetracyjny to jednak mimo wszystko bardzo ważny element dla światowej historii. Okropność II wojny światowej bardzo dobrze ukazana jest za murami słynnego obozu pracy Auschwitz - Birkenau. Z pewnością warto zwiedzić to miejsce.


Muszyna

Miejscowość najmniej znana spośród powyższych. W swoim artykule postanowiłem opisać jednak to miejsce z swojego osobistego sentumentu. Bardzo często zdarza mi się spędzać w tej miejscowości wczasy. Jest to dla mnie osobiście jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Hotel w Muszynie, z którego usług korzystam pozwala mi na całkowity relaks w wprost cudownym miejscu.
Jest to również idealne miejsce dla osób kochających sporty zimowe, bowiem znajduje się tam wysokiej jakości stok narciarski.


Oczywiście wymienione przeze mnie powyżej miejsca, to tylko nieliczne atrakcje, które można spotkać na południu kraju. Atrakcje w Małopolsce są na prawde wspaniałe. Warto spędzać każdy wolny czas w tych miejscach.

Licencja: Creative Commons