Biura turystyczne już zaczynają walkę o klienta. W telewizji od jakiegoś czasu bardzo intensywnie reklamują się największe biura turystyczne w Polsce chcące namówić społeczeństwo na spędzanie wakacji poza granicami naszego kraju.

Data dodania: 2010-03-05

Wyświetleń: 4271

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak czy nie lepiej spędzić wczasów w Polsce? Może być wiele plusów tkiej decyzji. Trzeba jednak znaleźć odpowiednie miejsce w którym warto byłoby spędzić wakacyjny wypoczynek. Każdy z Nas ma przecież inny charakter i inne upodobania.

Jak więc najlepiej dobrać sobie wakacyjne wczasy ? Warto skorzystać z internetu.

W Polsce mimo ciągłego postępu wielu ludzi nie chce korzystać z ofert znajdujących się w internecie. Wydaje się Nam, że są one nie do końca wiarygodne. Wbrew pozorom atrakcyjne oferty znajdujące się w Sieci w większości przypadków są prawdziwe i można na nich zaoszczędzić wiele pieniędzy. Trzeba jednak trochę poszukać, by znaleźć odpowiedni hotel w górach, czy też pensjonat nad morzem.

Wydaje się, że mimo wszystko jest to dużo lepsze rozwiązanie niż przeglądanie "na miejscu" ogłoszeń biur podróży, które zajmują nasz cenny czas.

Właśnie internet może przekonać, iż warto spędzać wakacje w Polsce. Tak było w moim pzypadku. Okazało się bowiem, że atrakcje turystyczne w Polsce są o wiele ciekawsze niż te za granicami naszego kraju. Poza tym wypoczynem w Polsce okazał się dużo tańszy, niż wyjazd. Oczywiście należy znaleźć odpowiednią ofertę w odpowiednim czasie. Bardzo często zdarza się bowiem, że zamawiając wczasy kilka miesięcy wcześniej możemy uzyskać na prawdę duże rabaty.
Należy też nastanowić się ,jaka baza noclegowa jest godna zainteresowania. Można przecież spotkać atrakcyjne finansowo oferty, które nie będą spełniać oczekiwań klienta.

Jeśli chodzi o Polskę, to według mnie najciekawsze są polskie góry, a w szczególności - Beskidy. W poprzednie wakacje skorzystałem z oferty, jaką znalazłem na stronie internetowej jednego z pensjonatów w Limanowej. Postanowiłem "na próbę" pojechać na wypoczynek w Beskid Wyspowy. Okazało się, że był to strzał "w dziesiątkę". Podczas mojego pobytu w górach zdobyłem wiele szczytów.
Z pewnością największą radość dało mi wyjście na szczyt najwyższej góry w Beskidzie Wyspowym - Mogielicy. Jej wysokość, to 1171 m.n.p.m.

Na szczycie Mogielicy mogłem oglądać przepiękne widoki z specjalnie utworzonej wieży wdokowej.
Pozytywnie zaskoczyła mnie również gościnność Limanowian. Okazało się ,że miasto to jest bardzo przyjazne turystom.
Co ciekawe, 7-dniowy wypoczynek był nieporównywalnie tańszy z wyjazdami w inne, bardziej słynne miejsca, a atrakcje, które tam spotkałem całkowicie mnie zaskoczyły - pozytywnie oczywiście.

W następne wakacje mam zamiar wyjechać w inną część Beskidów - tym razem w Beskid Sądecki. Jestem przekonany, że będzie to udany wypoczynek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena