Czas biegnie nieubłaganie i do matury pozostało go już bardzo niewiele. Ogrom maturzystów wertuje setki stron książek, które już czytali, aby przypomnieć sobie ich treść. Są jednak uczniowie, którzy gospodarują swoim czasem lepiej korzystając z książek w formacie mp3.

Data dodania: 2010-02-21

Wyświetleń: 2122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        Co ma wspólnego telefon komórkowy z książkami? Na pozór nic, ale wielu maturzystów przekonało się już, że te dwie rzeczy może łączyć wiele. Wszystko dzięki książkom audio w formacie mp3. Wśród nich można znaleźć tak pomocne maturzystom lektury mp3, kursy językowe mp3, poradniki edukacyjne mp3, powieści mp3. Książki te można „wrzucić" do komórki i mieć zawsze przy sobie, jadąc samochodem, pociągiem, spacerując. Kolejną zaletą książek mp3 jest możliwość pobrania ich bezpośrednio na swój komputer z księgarni internetowej, na przykład ze księgarni internetowej online. Przed zakupem można przesłuchać fragment książki i nie kupować przysłowiowego „kota w worku". Cyfrowy format książek pozwala wyeliminować przesyłki pocztowe i czas oczekiwania na nie, a przed maturą jest to bardzo ważne!

      Warto wspomnieć, że książki cyfrowe są znacznie tańsze od tradycyjnych. Ceny większości lektur mp3 mogą być kilkakrotnie niższe od ich papierowych odpowiedniczek.

       Dostępność przejawiająca się w niskiej cenie, łatwości obsługi i praktyczności sprawia, że audiobooki są coraz popularniejsze w nauce. Szczególnie przed maturą, kiedy jest mało czasu, a ogrom materiału do powtórzenia.

   Warto, aby książkami mp3 zainteresowali się „słuchowcy", czyli osoby, u których zmysł słuchu odgrywa decydującą rolę w procesie nauki. Słuchając nagrań książek audio mogą przyswoić więcej wiadomości niż podczas czytania.

Podobnie sprawa się ma do czytania samych lektur. Wielokrotnie więcej korzysci słuchowcom przyniesie wysłuchanie, niż przeczytanie książki. Takie obszerne powieści jak Krzyżacy, Potp czy Lalka powtórnir czytać zajęłoby bardzo dużo cenego czasu. A pzry pomocy lektur audio można przyswoić tekst szybko i przyjemnie. Swoją drogą Krzyżacy audiobook jest jedną z najczęściej pobieranych lektur.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena