Czasy się zmieniają. Jeszcze niedawno każdy korzystał z wiedzy książkowej. Encyklopedie były wyposażeniem każdej inteligentnej osoby. Dziś wygląda to już trochę inaczej. Wiedza została wtłoczona do sieci internetowej, gdzie można odszukać każdą interesującą nas informację z całego świata.

Data dodania: 2007-07-11

Wyświetleń: 14954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Encyklopedia to kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru haseł (słów kluczowych) z wyjaśnieniem ich znaczenia. Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji. Wyraz "encyklopedia" pochodzi od zlatynizowanej wersji (encyclopaedia) greckiego wyrażenia ἐγκύκλιος παιδεία enkyklios paideia - wykształcenie ogólne (dosł. "wykształcenie tworzące krąg").

Dziś niezależnie od obiektu poszukiwań każdą informację z dziedzin życia takich jak : Nauka, Nauki przyrodnicze, Nauki społeczne, Nauki humanistyczne, Matematyka, Informatyka, Technika, Kultura, Religioznawstwo, Biografie, Tablice możemy odnaleźć np. na jednej z największych encyklopedii internetowej WEBB.PL . Największa Encyklopedia Internetowa
- webb.pl zawiera ok. 410 000 dokładnie opisanych haseł. Z dnia na dzień baza danych jest rozszerzana i automatycznie rozszerza się zawartość merytoryczna tej strony. Czegokolwiek być nie szukał ... informacje z każdej dziedziny dostępne są na wskazanej Encyklopedii Internetowej. Świat się zmienił, my musimy przystosować się do nowoczesnych technologii i umieć skorzystać z ich dobrodziejstw jak Encyklopedia Internetowa .
Licencja: Creative Commons