Gry online to rodzaj gier, w które można grać mając dostęp do Internetu. Dzielą się na gry działające w przeglądarkach (najczęściej są wykonane we Flashu lub Javie) a także rozbudowane gry serwerowe (np. MMORPG) Gry Online.

Data dodania: 2007-08-08

Wyświetleń: 8096

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Gry Online nie można grać samemu. Ciągły kontakt z innymi graczami to podstawowa zaleta tego typu rozrywki. Wiele portali internetowych posiada dział gier online.

Pierwsze gry on-line (MUD) powstały w 1980r. i bazowały na prostych plikach tekstowych. Bazowały one na świecie fantastycznym (Dungeons & Dragons) i nosiły zalążki gier RPG. W tym samym czasie powstawały także prostsze gry jak szachy czy odpowiedniki scrabble.
Późniejsze nastawienie do gier zmieniło się wraz z Doomem. Była to pierwsza tego typu gra, gdzie gracz dosłownie wcielał się w postać i mógł wpływać na innych. Była to także pierwsza "strzelanka".
Ponieważ w 1990 doszło do nagłego wzrostu popularności Internetu zmieniły się także zapotrzebowania. Następne w kolejne były gry strategiczne w czasie teraźniejszym.
Z nadejściem stron www rozpoczęła się era gier w przeglądarkach. Nie trzeba było już ściągać klientów gier ani męczyć się z instalacjami, wystarczyło że nasza przeglądarka obsługiwała grafiki Jawa i Flash. Jedną z największych stron udostępniajacyh gry przez internet jest gałąź ogromnego serwisu rozrywkowego ooj.pl. Często reaktywowano starsze gry jak np. Pac-Man czy Frogger. Gry.Online.ooj.pl udostępnia Gry Przez Internet w każdym gatunku : Gry Bitewne, Gry Akcji, Gry Zręcznościowe, Gry Sportowe, Gry Erotyczne Za Darmo , Gry przygodowe wiele innych.
Gdy ludzie z całego świata mogli grać w jednym czasie nastała era MMOG (Multi massive online games). Były to rozbudowane gry w których gracze wzajemnie na siebie wpływali. Powstało wiele podgatunków, niektóre to
MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game)
MMORTS (Massively multiplayer online real-time strategy)
MMOFPS (Massively multiplayer online first-person shooter)
Gry internetowe to jedna z najlepszych form rozrywki w dzisiejszych czsach internetu.
Licencja: Creative Commons