Dostałem przed chwilą prywatną wiadomość na forum, z pytaniem, na które odpowiedź poszukiwana jest przez większość osób chcących zarabiać w Internecie, czyli "Jak zarobić na programie partnerskim?"

Data dodania: 2010-01-09

Wyświetleń: 2277

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

W tym konkretnym wypadku uzytkownik forum przyjaznych inwestorów, pyta mnie jak zarabiać w internecie posiadając już 2 własne blogi. Pierwszy poświęcony motoryzacji - http://motoryzacyjnekpiny.blogspot.com/ , drugi natomiast telekomunikacji - http://uslugitelekom.blox.pl/html

Za eksperta od zarabiania w Internecie się nie uważam, ale myślę że mam już jako takie doświadczenie w programach partnerskich, dlatego postanowiłem odpowiedzeć na pytanie kolegi.

Kluczem do sukcesu w biznesie internetowym jest duża liczba użytkowników (potencjalnych Klientów) - bez tego nie zarobimy nic, nawet jeśli nasza strona wygra w konkursie na najlepszą stronę. To tak samo jak w tradycyjnym biznesie - wyobraź sobie, że posiadasz milion złotych i otwierasz restaurację. Zatrudniłeś bardzo dobrych kucharzy, kupiłeś najlepszy sprzęt kuchenny, wystrój lokalu zaprojektował Ci najdroższy projektant wnętrz, itd. Wszystko jest "naj", ale swoją ekskluzywną restaurację otworzyłeś w malutkim miasteczku. I co? Nie pomogą Ci najniższe ceny i super obsługa restauracji, ponieważ w małym miasteczku z Twoich posiłków skorzysta maksymalnie 10 osób dziennie. Nawet jeśli wydasz kolejny milion na reklamę to i tak Klientów Ci nie przybędzie, a jeśli nie ma klientów to nie ma przychodów ani zysków.

Wiele lepszym pomysłem będzie zainwestowanie 10 tys. zł. w budkę z hot-dogami na warszawskim dworcu centralnym.

Tak więc żeby zarabiać w Internecie musisz po pierwsze stworzyć stronę z informacjami, których poszukuje jak najwięcej osób. Następnie będziesz musiał poinformować swoich potencjalnych czytelników o tym że strona której szukają istnieje w internecie. Jak już ich poinformujesz, musisz w wyjątkowy sposób zachęcić ich do odwiedzenia strony. Pamiętaj że każdego dnia każdy z internautów otrzymuje po kilka maili z tego typu informacjami oraz ogląda setki reklam. Twoja reklam więc musi być wyjątkowa. Następne zadanie do wykonania. Osoby których przekonasz że warto zajrzeć na Twoją stronę, nie mogą zaraz opuścić jej po wejściu na nią, czyli na stronie głównej w odpowiednim miejscu musi znaleźć się taka informacja, która zachęci ich do pozostania na stronie i głębszego jej przeglądnięcia.

Dopiero te osoby, które zostaną na Twojej stronie mogą skorzystać z oferty, którą tam sprytnie reklamujesz. Nie licz na to że Twój czytelnik od razu coś kupi, zanim kupi musi zaufać Tobie (Twojej stronie). Statystyki mówią, że użytkownik musi przyglądnąć się danej ofercie około 7 razy, zanim z niej skorzysta, czyli musisz sprawić żeby czytelnicy Twojej strony, powracali na nią regularnie. Kolejne pytanie, Jak to zrobić?

Moim zdaniem musisz zmusić userów do pozostawienia swojego imienia oraz emaila na Twojej stronie (czyli na Twojej liście mailingowej). Dzięki temu będziesz mógł przypominać mu co jakiś czas za pomocą mailingów o swojej stronie bądź produktach które sprzedajesz. Kliknij w link darmowe eBooki żeby poznać jeden ze sposobów zdobywania emaili.

Żeby zarabiać w Internecie trzeba mieć po prostu doświadczenie. To moim zdaniem jest najcenniejsze, bo doświadczenie to po prostu lata siedzenia przy swojej stronie, ulepszanie jej, reklamowanie, pozycjonowanie, itd.. Doświadczenie nie zdobędziesz w 1 miesiąc. Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu w Internecie, postanów sobie że będziesz zarabiał i poświęcaj temu zagadnieniu minimum 5 godzin dziennie. Po 2 - 3 latach ciężkiej pracy, na pewno będziesz zarabiał. Wiem że będziesz zarabiał bo sam zarabiam około 1,000 zł. miesięcznie, z tym że siedzę już w tym biznesie 3 lata i wydałem na niego sporą kasę. Wszystkiego uczyłem się na własnych błędach, niektóre z nich do dziś przynoszą mi straty (np. zakup niepotrzebnych domen, które muszę opłacać przez kolejne kilka lat).

Większość osób które z entuzjazmem zapisują się do programów partnerskich, nigdy na nich nic nie zarobi, a to tylko dlatego że po miesiącu działania zamykają swój internetowy biznes, a przecież nawet dziecko wie że aby zarabiać trzeba pracować, zdobywać kolejne umiejętności, które właśnie decydują o tym ile zarabiamy.


Pisząc ten tekst ja sam dalej zdobywam wiedzę, bo żeby go napisać muszę pomyśleć, a podczas myślenia przychodzą mi do głowy różne pomysły, które zapisuję i potem wprowadzam w życie. Moim ostatnim projektem który właśnie wdrażam jest serwis ogłoszeniowy - nieruchomości z Nysy. Jeśli wystarczy mi sił i rozkręcę tą stronę to w końcu zacznę na niej zarabiać. Będę zarabiał na wynajmie miejsca na stronie na reklamy nyskich firm. Zanim jednak zarobie pierwsze złotówki, wydam pewnie kilka tysięcy zł. na reklamę i promocje tej strony.

Tak więc nie poddawaj się tylko działaj, działaj i działaj! Czytaj książki, rozmawiaj z ludźmi i wprowadzaj w życie wszystko to czego się dowiesz i co sam wymyślisz. Próbuj, testuj, kombinuj, a w końcu zaczniesz zarabiać.


pozdrowionka

Damian Żukiewicz

PS.

Do tej pory wydałem na moje inernetowe biznesy prawie 21,000 zł., a przychody w tym czasie były na poziomie 23,000 zł. Jak widzisz w ciągu 2 lat zarobiłem w internecie na czysto tylko 2,000 zł.

Nie myśl że jestem niezadowolony. Właśnie od teraz wydaje już znacznie mniej niż dostaję z ebiznesu, i z roku na rok różnica pomiędz wydatkami a przychodami będzie rosła, a czas który poświęcam na pracę w internecie będzie spadał, aż za kilka lat spadnie praktycznie do zera.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena