Większy penis to marzenie wielu mężczyzn. Spełnienia swoich fantazji poszukują na dziesiątki róznytch sposobów. Zobacz co tak naprawdę wywołuje obsesję na punkcie wielkosci członka.

Data dodania: 2010-01-06

Wyświetleń: 2213

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Problem wielkości członka dotyka wielu mężczyzn. Informacje pojawiające się na łamach prasy, w internecie czy podczas rozmów towarzyskich stają się przyczyną poważnych kompleksów a nawet schorzeń.

Wśród najbardziej znanych zaburzeń dotyczących tej sfery znajduje się dysmorfofobia. Objawia się ona nieadekwatnym do rzeczywistości obrazem własnego ciała. Mężczyzna dotknięty dysmorfofobią członka ma wrażenie że jego penis jest znacznie mniejszy niż w rzeczywistości. Co ciekawe najczęściej dotyczy to jednostek których wymiary mieszczą się całkowicie w ogólnie przyjętej średniej. Osoby takie często szukają porady lekarskiej w sprawie operacji chirurgicznych mających zwiększyć długość penisa.

Operacja?

Dysmorfofobia stała się przyczyną zwiększonego popytu na usługi chirurgów plastycznych praktycznie rzecz biorąc na całym świecie. Powstały kliniki specjalizujące się wyłącznie w tym rodzaju zabiegów które przyciągają klientów z całego świata.

Koszt takiej operacji waha się w zależności od placówki i może wynosić od 5 do nawet 17 tysięcy dolarów. Chętnych nie odstrasza ani wysoka cena ani możliwe komplikacje i powikłania pooperacyjne.

Prawdziwy problem

Wśród osób szukających sposobów na powiększenie swojej męskości znajduje się również grupa mężczyzn cierpiących na wadę rozwojową zewnętrznych narządów płciowych objawiająca się tzw. „mikropenisem”. U ludzi takich członek nie przekracza długości 7 cm w trakcie wzwodu i 4cm w stanie spoczynku. Leczenie operacyjne ma tutaj głębokie uzasadnienie psychologiczne. Mężczyźni dotknięci tym schorzeniem często nie są w stanie odbywać normalnych stosunków seksualnych a głęboko zaburzona samoocena skazuje ich na życie w samotności.

Alternatywa dla poszukujących

Dla każdej z wymienionych wyżej grup osób zabieg chirurgiczny nie jest jedyną opcją. Przemysł medyczny i farmaceutyczny oferuje szereg innych rozwiązań umożliwiających powiększanie członka. Wśród całej gamy produktów prym w udokumentowanej skuteczności wiodą tzw. ekstendery. Urządzenia te działają dzięki permanentnemu rozciąganiu tkanek. Noszone pod ubraniem przez kilka tygodni zwiększają rozmiar penisa nawet do kilku centymetrów.

Licencja: Creative Commons