Budowa domu obecnie to nic szczególnego jednak zanim rozpoczniemy powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli już go wybudujemy trudno będzie zmienić jego lokalizację. Pomoce są przy tym zasady feng shui.

Data dodania: 2010-01-04

Wyświetleń: 2859

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nigdy nie powinniśmy się decydować na budowę lub jego zakup, jeśli w jego pobliżu są konstrukcje uznawane powszechnie w feng shui za nieodpowiednie lub sąsiedztwo innych budynków są źródłem zatrutych strzał. Zatrute strzały niosące negatywną energię „sha” są przeciwieństwem pozytywnej energii „chi”. Nie można dopuścić do tego, aby zatrute strzały skierowane były w nasze drzwi frontowe. Jest to tak niekorzystne dla naszego domu, że nie przyniesie nam to szczęścia. Ma to szczególne znaczenie dla mieszkańców domu i ich zdrowia a co jest szczególnie ważne może być przyczyną wielu niepowodzeń. Uwzględniając jednak zasady, feng shui zdrowia to lokalizacja budynku na posesji od samego początku jest uwzględniana podczas konsultacji a dopiero później bierze się pod uwagę inny aspekt życia. Powinniśmy również pamiętać, że sąsiedztwo innych budynków a nade wszystko kształt może być niekorzystny dla naszego domu, ponieważ każdy kształt jest reprezentowany przez jeden z pięciu żywiołów a co zatem idzie może wpływać na dom osłabiając jego energię. Pięć żywiołów w feng shui to: woda, drzewo, ogień, ziemia i metal.

Jakich zagrożeń powinniśmy się wystrzegać w otoczeniu domu:

1. Widoczna przed wejściem iglica kościoła jest szczególnie niebezpieczna, lecz wystarczy posadzić po tej stronie drzewa, aby uchronić się od jej negatywnego wpływu.

2. Maszty linii energetycznych (wysokiego napięcia) są niekorzystne dla zdrowia mieszkańców, ponieważ promieniowanie elektromagnetyczne osłabia je. Najlepiej by było, aby unikać takiej lokalizacji.

3. Wysokie kominy mogą być elementem zagrażającym, gdy są zbyt blisko wejścia do domu. Wysokie budynki przed wejściem zagradzają dopływ pozytywnej energii „chi” a także wprowadzają niepokój do domu.

4. Stromy dach sąsiada skierowany w stronę drzwi jest elementem zagrażającym i najlepiej by było, aby tak wybudować dom, aby uniknąć takiej lokalizacji.

5. Narożnik domu skierowany w stronę drzwi wejściowych to niepokój mieszkańców, lecz jeśli tako narożnik skierowany jest w sypialnię może sprowadzić kłótnie i kłopoty w małżeństwie.

6. Największym jednak zagrożeniem spotykanym w praktyce są zbiorniki na ścieki (szamba) które najczęściej są zlokalizowane przy bramie wjazdowej po to aby je bezproblemowo opróżniać. Wyziewy takich ścieków zatruwają napływającą energię, którą następnie wprowadzamy do domu poprzez drzwi frontowe. Bardzo trudno jest zniwelować tak negatywny wpływ zanieczyszczeń a jedynie pozostaje zamienić zwykłe szambo na ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Tak oczyszczone odpady rozprowadzane są poprzez system odpływowych rur będących w ziemi po całej posesji.

Lokalizacja przydomowego śmietnika przy furtce stwarza większe zagrożenie dla wpływającej na posesję korzystnej energii „chi” (zatruwając ją) poprzez gnijące odpadki. Zagraża to zdrowiu mieszkańców bardziej niż książkowy przykład huśtawki znajdującej się przed drzwiami frontowymi lub drzewem w kształcie litery „Y” Takie samo zagrożenie niesie oczko wodne, które jest usytuowane w nieodpowiednim miejscu na posesji, dlatego przypominam, że woda feng shui znajduje się po północnej stronie domu. Znaczenie wodnego smoka jest szczególnie ważne, gdy rozważamy wpływ otoczenia na strefę finansową mieszkańców. Oczko wodne jest wspaniałym przedsięwzięciem niemniej jednak zanim zlecimy odpowiednie prace adaptacyjne terenu należy się zastanowić czy będziemy mieli czas na to, aby je doglądać, ponieważ oczko wodne z wodą przypominającą ścieki staje się zagrożeniem dla zdrowia domowników. To samo jest z akwarium, które bardzo modne stało się poprzez propagowanie go jako wspaniałe remedium na biznes. Czasami lepiej jest zaaranżować małą kaskadę wodną lub fontannę, ponieważ łatwiej jest wspomniane elementy utrzymać w czystości. Istotne również jest to, że w feng shui płaskie tereny nie są korzystne i lepiej jest zróżnicować nawet najmniejszy skrawek ziemi usypując małe wniesienia lub zastosować tarasy z roślinnością na różnych poziomach.

Adam Gruszka

Licencja: Creative Commons
0 Ocena