Mamy różne upodobania, dlatego w zależności od naszych cech charakteru otaczamy się przeróżnymi przedmiotami, obrazami, kwiatami, które uważamy za odpowiednie dla nas.

Data dodania: 2009-12-28

Wyświetleń: 2102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobry obserwator może w bardzo krótkim czasie określić, jakimi jesteśmy naprawdę. Ulubione kwiaty również ukazują, jakie mamy wnętrze. Jakie mamy zalety i jakie wady? Oto kilka przykładów.

MARGERYTKA - symbolizuje zaufanie i prostotę. Jesteś szczera i naturalna, nie ukrywasz przed nikim ani swoich zalet, ani swoich wad. W każdej sytuacji jesteś po prostu sobą. Twoimi najważniejszymi zaletami są wierność i lojalność.

FIOŁEK - oznacza wdzięk i rezerwę. Jesteś skromna i naturalna. Nie jesteś przebojowa i nie pragniesz sukcesów za wszelką cenę. Jednak twój dyskretny urok i wdzięk przyciągają wielu wielbicieli, ale żeby cię zdobyć, muszą długo się starać.

LILIA - to wierność i takt. W życiu poszukujesz przede wszystkim piękna, sprawiedliwości i harmonii. Trudno ci znaleźć partnera. Gdy jednak spotkasz swój ideał, zostajesz z nim na zawsze. Masz wyjątkowy talent do łagodzenia wszelkich konfliktów.

TULIPAN - świadczy o słabości i sile. Doskonale sobie radzisz w różnych dziedzinach życia. Twoje zdecydowanie zaskakuje wszystkich. Tylko w miłości jesteś trochę nieśmiała i zbyt delikatna. Potrzebujesz, więc silnego męskiego ramienia, na którym zawsze będziesz mogła się wesprzeć.

CHRYZANTEMA – oznacza naszą żywiołowość i niezależność. W miłości nie pozwolisz się zdominować. Kochasz ludzi i cały świat. Wszystko cię interesuje, wszystko chcesz wiedzieć. Jesteś wspaniałą optymistką.

RÓŻA – może świadczyć o twoim niezwykłym temperamencie i fantazji. W miłości jesteś gorąca i namiętna. Bez chłopaka popadasz zanudzić się na „śmierć” Jesteś skora do przelotnych romansów.

GOŻDZIK – potrafisz obdarzyć chłopaka bezgranicznym zaufaniem. Dzięki temu nigdy nie będzie mówił, że ograniczasz jego wolności. Twoje oddanie jest bezgraniczne.

MAKI – czarująca marzycielka o bogatej wyobraźni. Chłopak na pewno przy tobie nie będzie się nudził, ponieważ zawsze potrafisz zaskoczyć go czymś nowym. Musisz pamiętać, aby nie przesadzić.

W zależności, jaki bukiet dostaniesz od chłopaka to takim darzy cię uczuciem.

Dawniej wierzono, że w zależności od tego, jakim bukietem kwiatów kobieta jest obdarowywana oznaczać mogło, jakim uczuciem „darzy” ją mężczyzna. Kobiety wiedziały wówczas czy mogą liczyć, że jest to ten jedyny lub po prostu traktuje ją jako przyjaciółkę lub koleżankę. Kobiety również wykorzystywały możliwości kwiatów do wywołania pożądanego efektu i nazywano to magią a obecnie są to najzwyklejsze perfumy. Reklamy jednak zaznaczają jednak, że jest to magiczny zapach, który może zauroczyć nie jednego mężczyznę. Dzięki kolorystyce bukietu można było się dowiedzieć, jacy są mężczyźni, od których otrzymano kwiaty. Warto spróbować przyjrzeć się, co dostajecie od chłopaka, ponieważ wybierając kwiaty kieruje się on swoim gustem i upodobaniem.

W zależności od koloru bukietu:

O ognistej czerwieni, to znaczy, że ofiarodawca darzy cię namiętną miłością.

W kolorze pomarańczowym, bądź pewna, że dostajesz je od wiernego przyjaciela.

Delikatnego różu, który wprowadzi cię w romantyczny nastrój, wiedz, że daje ci go człowiek wrażliwy, tęskniący za twoim towarzystwem.

Niebieskim, to pamiętaj, że ofiarodawca darzy cię zarówno gorącą miłością, jak i głęboką przyjaźnią.

Bukiet w kolorze białym, to możesz być pewna, że wręczająca go osoba darzy się szacunkiem i ma do ciebie pełne zaufanie.

Żółtym o ciepłym odcieniu, to znaczy, że ofiarujący ci je mężczyzna chce mieć w twoim sercu kącik wyłącznie dla siebie.

Gdy twój chłopak wciąż adoruje cię maskotkami to może oznaczać, że uważa ciebie za grzeczną dziewczynkę. Aby to zmienić upomnij się o kwiaty. Gdy nie poskutkuje to należy się rozejrzeć za innym.

Jeśli dostaniesz od niego bukiet z:

Bukiet z Goździków, to możesz być pewna szczerej przyjaźni osoby, która ci ją ofiarowała.

Irysów, to musisz pamiętać, że dała go osoba nieprzeciętna, niezwykle interesująca, zawsze gotowa ci pomóc. Zawsze będziesz mogła na niego liczyć!

Bukiet Chryzantem, to wiedz, że przyniósł go mężczyzna, który nie lęka się przyszłości, potrafi uporządkować własne sprawy i trzeźwo myśli o życiu.

Piwonie wręczy tobie mężczyzna, którego cechuje pewność siebie, klasa i dobry gust. To najlepsza partia dla kobiet potrzebujących oparcia w życiu.

Otrzymasz bukiet z Maków i innych polnych kwiatów, to możesz być pewna, że masz do czynienia z czarującym, marzycielskim mężczyzną o bogatej wyobraźni.

Bukiet Tulipanów symbolizuje one przyjaźń i oddanie.

Bukiet z Orchidei oznacza, że wręczający ci je mężczyzna jest tobą zafascynowany.

Otrzymany bukiet Lilii w kolorze białym może oznaczać, że wręcza ci je osoba nieśmiała.

Adam Gruszka

Licencja: Creative Commons
3 Ocena