Dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI chcą dalej uczyć się z WIOSNĄ! Dlatego zrobiły bombki zdobione 24-karatowym złotem. Kruszec podarował uczniom anonimowy mistrz, a bombki już teraz można kupić na aukcji!

Data dodania: 2009-12-15

Wyświetleń: 338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warsztaty robienia bombek zorganizował dla podopiecznych Stowarzyszenia WIOSNA internetowy sklep Nibylandia.net.pl.

- Postanowiliśmy pokazać, że nie tylko duże firmy mogą pomagać - mówi Joanna Harasymów, menedżerka Nibylandii. - Chcemy wesprzeć dzieciaki z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, robiąc to, co umiemy najlepiej. Nasi instruktorzy przeprowadzili warsztaty decoupage'u dla 70 dzieci z WIOSNY. Do ozdobienia bombek udało się pozyskać coś niezwykłego: 24-karatowe złoto. Podarował je dla dzieci anonimowy mistrz pozłotnik, który tym samym kruszcem ozdobił między innymi tron królewski na Wawelu.

- Każda zrobiona przez uczniów bombka zostanie sprzedana w sklepie Nibylandia.net.pl oraz w naszym sklepie na portalu Allegro - dodaje Jakub Hajost, właściciel firmy. - Wylicytowaną kwotę przekażemy na pomoc dzieciom z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam do naszej „bomb(k)owej" aukcji i kupna unikatowych prac, stworzonych przez tych wspaniałych młodych ludzi!

W robieniu bombek pomagała dzieciom Emilka Stachurska, 13-letnia gwiazda serialu "Niania" i ambasadorka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Na co dzień mieszka z rodziną w Sosnowcu. Żeby zrobić bombkę na Wiosenną aukcję, zwolniła się z lekcji i razem z mamą oraz młodszą siostrą przyjechała do Krakowa.

W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI uczy się obecnie 830 dzieci. Pod opiekę Stowarzyszenia WIOSNA trafiają uczniowie, którzy mają kłopoty w szkole. Każdy z nich przez cały rok szkolny uczy się pod kierunkiem osobistego tutora - wolontariusza AKADEMII. W tej chwili program działa już w 12 miastach: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Kielcach, Lublinie, Katowicach, Sosnowcu, Oświęcimiu, Gdańsku i Łodzi. Zaczynając pracę pod okiem tutora, każde dziecko dostaje swój Indeks Sukcesów - i szansę na pierwszy szkolny sukces. Jak tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia -Taki indeks to dla dziecka przepustka do wymarzonej przyszłości.

- Od początku byliśmy zachwyceni pomysłem Nibylandii - uzupełnia Anna Żaczek, koordynatorka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. - Co roku przed Bożym Narodzeniem organizujemy dla naszych uczniów świąteczne spotkania. Tym razem świątecznej atmosfery na pewno nie zabraknie, a oprócz tego wykorzystamy szansę na zabezpieczenie budżetu naszego programu. Bo po to, by dzieci mogły się rozwijać pod okiem swoich tutorów, potrzebujemy środków - na przykład na szkolenia dla wolontariuszy. Chcemy, by do pracy z uczniem byli oni jak najlepiej przygotowani!

Jednym z uczniów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI jest 13-letni Kuba z Krakowa. Od 2 lat pod opieką swojego osobistego tutora pracuje nad językiem angielskim. Na początku miał z tym przedmiotem problemy, ale dzięki pomocy wolontariusza WIOSNY dostał pierwszą w życiu piątkę.

- Zrobiłem bombkę, żeby pomóc WIOŚNIE - mówi Kuba. - Wiem, że to dużo kosztuje, żebym mógł mieć swojego wolontariusza i żeby dostały go też inne dzieci. Będę sprawdzał na Allegro, czy ktoś kupi moją bombkę. Mam nadzieję, że komuś się spodoba!


Bombki ozdobione 24-karatowym złotem już teraz można kupić na Allegro. W wyszukiwarce Allegro wystarczy wpisać hasło "aukcja na WIOSNĘ" (szczegóły na stronie Nibylandia.net.pl).
Całkowity dochód ze sprzedaży bombek pozwoli Stowarzyszeniu WIOSNA objąć opieką kolejnych uczniów

Licencja: Creative Commons
0 Ocena