Z miesiąca na miesiąc media podają informacje o coraz gorszej kondycji finansowej polskich rodzin. Niespłacone zadłużenie narasta, wierzycieli przybywa, firm windykacyjnych również. Jak bronić się przed wpadnięciem w pętlę zadłużenia?

Data dodania: 2009-12-10

Wyświetleń: 2534

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pełną odpowiedź znajdziesz w książce Sławka Śniegockiego "Inwestuj we własny Dług - 7 kroków, dzięki którym spłacisz kredyt przed terminem i jeszcze na tym zarobisz". Poniżesz przedstawiam najistotniejsze rady na temat przygotowania do szybkiej spłaty długu.

Jeżeli chcesz przejść od stanu zadłużenia do budowania niezależności finansowej, zapamiętaj jedną prostą prawdę. Swojej przeszłości nie możesz zmienić. Na chwilę więc od niej zapomnij i skup się swojej przyszłości. Kiedy zacząć? Jedynym momentem w którym możesz to zrobić jest TERAZ.

W jaki sposób?

· Zrozum, że wyjście z długu nie jest celem samym w sobie, ale zawsze jest częścią długoterminowego planu budowania niezależności.

· Długiem możesz zarządzać a nawet w niego inwestować. Wykorzystaj wychodzenie z długu aby zastąpić stary nawyk (zadłużanie się) nowym nawykiem (oszczędzanie i inwestowanie).

· Weź odpowiedzialność za swoje długi przed wierzycielami. Nie ukrywaj się.

· Stwórz na piśmie plan wyjścia z długu i określ jego końcowy termin.

· Jeżeli kwota, którą masz do dyspozycji, nie pokrywa w całości rat, spłacaj wszystkie raty częściowo. To lepsze niż zaprzestanie spłacania jakiegoś kredytu w całości.

· Nie nakłaniaj rodziny lub znajomych do zaciągania kredytów aby pokryć Twoje stare długi. Nie spłacaj długów pożyczką hipoteczną. Nie spłacaj starego długu nowym długiem.

· I najważniejsze - po prostu działaj. Im wcześniej zaczniesz inwestowanie we własny dług, tym wcześniej zaczniesz też budowanie własnej niezależności finansowej.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena