Z pewnością znasz powiedzenie "łatwo przyszło, łatwo poszło". Jak to się dzieje, że marzenia większości ludzi - wygrana w lotto, choć statystycznie tak mało prawdopodobna, nie uszczęśliwia nawet tych nielicznych którzy wygrali? Dlaczego "szybkie pieniądze" i "kasa bez pracy" to zwykłe mity?

Data dodania: 2009-12-10

Wyświetleń: 2966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli marzysz Czytelniku o dużym spadku lub milionach wygranych w totka i myślisz jedynie o tym w jaki sposób szybko i bez wysiłku osiągnąć bogactwo, to mam dla Ciebie dwie wiadomości, jedną dobrą, druga złą.

Zła jest taka, że do finansowej niezależności nie ma dróg na skróty, a większość milionerów z przypadku, po krótkim czasie zostaje bez grosza.
Dlaczego tak się dzieje ?

Każdy z nas, wewnętrznie zna swoją prawdziwą wartość i jest świadomy swoich umiejętności finansowych. Nagły i niczym nie uzasadniony przypływ gotówki powoduje powstanie ogromnego dysonansu miedzy poziomem umiejętności finansowych osoby wygrywającej w lotto (które się przecież w żaden sposób przez to nie zmieniły) a jego poziomem zamożności (poziomem finansowym). Taka osoba zrobi absolutnie wszystko aby zniwelować tę różnicę i powrócić do stanu w którym znajdowała się przez większą część swojego życia. Możliwości jest sporo: pożyczki rodzinne, nieposkromiona konsumpcja, bezsensowne wydatki, pazerni doradcy, "niesamowite" okazje inwestycyjne. Po wygranej pozostaje tylko wspomnienie a często także dodatkowe długi do spłaty.

Dobra wiadomość natomiast jest taka, że Ty sam możesz zdecydować, kiedy rozpocząć podróż do finansowej niezależności. Od zawsze masz bowiem dwa zasoby, które są Ci do tego niezbędne: Twoje nastawienie i czas. Czy to naprawdę może być tak proste, zapytasz ?

I tu dochodzimy do celu w jakim stworzyłem książkę "Inwestuj we własny Dług". Ta książka to Twój osobisty przewodnik dzięki któremu zbudujesz finansową niezależność. Skorzystaj z praktycznych wskazówek, naucz się planowania i finansowania swoich marzeń. Uwierz, że osiągnięcie finansowej niezależności leży także w Twoim zasięgu. Wybierz jak spędzisz resztę życia. Zrozum, że zależy to wyłącznie od Ciebie. Zmień swoje nastawienie i wykorzystaj resztę danego Ci czasu...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena