Ubezpieczenia turystyczne są sposobem na beztroski wypoczynek. Każdy zapracowany człowiek cały rok czeka na zasłużony urlop. Jest to czas, kiedy chcemy zapomnieć o codziennym zabieganiu, kłopotach oraz obowiązkach. Liczy się relaks i przyjemność, abyśmy pełni energii wrócili do naszych zadań.

Data dodania: 2009-11-30

Wyświetleń: 1450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żeby czuć się komfortowo, podczas wypoczynku w wymarzonym miejscu, warto wcześniej zwrócić uwagę na oferowane nam ubezpieczenia turystyczne. Tego typu ubezpieczenia sprawią, że niespodziewane sytuacje nie zepsują nam urlopowego nastroju.

Ubezpieczenia turystyczne dobieraj do swoich potrzeb

Jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne to oferta na rynku jest szeroka. W zależności od naszych potrzeb bez problemu dobierzemy dla siebie korzystne rozwiązanie, które w pełni nas usatysfakcjonuje. Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Zasadniczą kwestią jest zakres usług, jakie otrzymujemy przy zakupie określonej opcji. Do czego zobowiązuje się ubezpieczyciel w przypadku zaistnienia szkody. Ubezpieczenia turystyczne w podstawowej wersji powinny pokrywać koszty leczenia oraz usługę assistance, czyli pokrywać koszty związane z pomocą w podróży. Zwróćmy uwagę, co jeszcze proponuje nam firma ubezpieczeniowa. Kiedy chcemy przewozić wartościowe przedmioty warto, aby nasze ubezpieczenia zawierały zapis o ochronie naszych bagaży i sprzętów. Nie bez znaczenia są również OC, a także pakiet od następstw nieszczęśliwych wypadków. Bardzo dobrze, gdy rozpatrywane przez nas ubezpieczenia turystyczne oferują pokrycie kosztów odwołania uczestnictwa w wypoczynku, bądź wcześniejszego powrotu. Mamy wówczas pewność, że nie stracimy pieniędzy zainwestowanych w długo planowany urlop. Jeszcze jedna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę to okres ważności ubezpieczenia. W umowie powinien być on jasno sprecyzowany ilością dni. Dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na dojazd do oddziałów firm ubezpieczeniowych, niektóre z nich oferują ubezpieczenia turystyczne dostępne usługą SMS.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena