Cytat jest przytoczeniem czyichś słów. Cytatem nazywamy słowa przytoczone przez techników czy humanistów. Cytować możemy dosłownie wszystko od publikacji technicznych do cytatów z książek czy też cytaty filmowe lub cytaty miłosne.

Data dodania: 2009-11-29

Wyświetleń: 2963

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbliżonym do cytatów z definicji słowem jest przedruk. Jednak my zajmiemy się definicją cytatu.

Cytat jest przytoczeniem czyichś słów. Cytatem nazywamy słowa przytoczone przez techników czy humanistów. Cytować możemy dosłownie wszystko od publikacji technicznych do cytatów z książek czy też cytaty filmowe lub cytaty miłosne. Często zdarza się, że cytaty umieszczane są w opisach w komunikatorach. Dosłownie cytować powinno się zdania wypowiedziane przez znane osobistości czy definicje. Nie zawsze jednak ważne jest zachowanie dosłowności cytatu, często możemy zmienić jakieś słowo, ważne by sens pozostał ten sam. Zacytowane zdanie czy też zdania powinny zawierać autora, mieć przypis czy też odnośnik.

Cytat może być formą wyrażania swoich emocji, swojej myśli na dany temat lub wiedzy z danego zakresu.
Cytat często jest używany w formie motta by oddać emocję czytelnikowi, rozpętać w nim pewne uczucia. Cytaty mogą kierować odbiorcę na pewien rodzaj drogi w poszukiwaniu dalszych informacji. Może byc tajemniczy czy też dosłowny, nie zawsze przekaz musi być ukryty.

Cytaty często używane są w celach edukacyjnych, pouczających czy nakazujących.

Jedno jest pewne, by zaciekawić czytającego muszą być to ciekawe cytaty. Cytaty możesz pobierać ze stron, na których one się znajdują lub czytając publikacje, książki, oglądając filmy lub słuchając kolegów.

Cytaty są łatwo przyswajalne, zapamiętywalne dlatego warto poznać niektóre z nich by już dziś popisać się przed znajomymi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena