Algi morskie mają 2 tajemnice. Pierwszą z nich jest to, że rosnąc w wodzie morskiej nabierają wiele cennych aktywnych substancji, które wspaniale wpływają na zdrowie i skórę.

Data dodania: 2009-11-10

Wyświetleń: 3417

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszą tajemnicą alg morskich jest to, że rosnąc w wodzie morskiej nabierają wiele cennych aktywnych substancji, które wspaniale wpływają na skórę i na zdrowie. Częściowo podobne dzialanie ma kąpiel w wodzie morskiej, ale skorzystanie z tego naturalnego kosmetyku często jest bardziej kosztowne, bo aby zażywać  zbawiennego wpływu wody morskiej, musimy zwykle jechać do ciepłych krajów.

Drugą tajemnicą alg jest to, że nie tylko magazynują bioaktywne morskie minerały i pierwiastki śladowe, ale zawierają również specjalne składniki właściwe tylko algom, które chronią je przed wyschnięciem w przypadku znalezienia się w środowisku pozbawionym wody. Właśnie połączenie tych składników z cennymi morskimi biopierwiastkami powoduje, że skóra na którą są aplikowane staje się bardziej jędrna i gładsza.

Algi morskie to codzienny cud, który możemy stosować w praktyce zarówno w kosmetyce jak i w kuchni. Spożywanie alg przedłuża życie, poprawia funkcjonowanie systemu immunologicznego i system nerwowego, poprawia krążenie, działanie gruczołów hormonalnych, trawienie. Właśnie dlatego algi są obecne w diecie krajów mających szeroki dostęp do wybrzeża np. Japonia, Korea, Chiny, Islandia, Dania, Walia, Szkocja czy Hawaje.

Japonia jest krajem przodującym w ilości badań jak wpływają algi na organizm - dlatego właśnie w Japonii można znaleźć największy wybór kosmetyków zawierających algi. Najbardziej cenionym działaniem alg są nie tylko ich właściwości przeciwutleniające i odżywcze, ale także działanie odchudzające, ponieważ dostarczają pierwiastków niezbędnych do właściwego działania tarczycy, która reguluje metabolizm oraz podnosi tempo trawienia.   

Algi są jednym z najlepszych sprzymierzeńców w walce z cellulitem i starzejącą się skórą ponieważ:

1. Zwalczają wolne rodniki i wspomagają regenerację komórek.
2. Poprawiają krążenie krwi, metabolizm tłuszczów, oczyszczają oraz uwalniają nadmiar wody.
3. Działają antybakteryjnie.
4. Energetyzując i skutecznie nawilżając poprawiają jędrność.
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena