Krem na noc działa dokładnie wtedy, kiedy organizm dzięki jednemu z trzech naturalnych cykli jakim podlega nasze ciało w ciągu tylko 24 godzin jest najlepiej przygotowany do asymilowania substancji odżywczych. Im lepszy krem z lepszymi składnikami, tym lepiej dla Twojej skóry.

Data dodania: 2009-11-11

Wyświetleń: 3552

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krem na noc działa dokładnie wtedy, kiedy organizm dzięki jednemu z trzech naturalnych cykli jakim podlega nasze ciało w ciągu tylko 24 godzin jest najlepiej przygotowany do asymilowania substancji odżywczych. Im lepszy krem z lepszymi składnikami, tym lepiej dla Twojej skóry.

Twoje ciało w ciągu całej doby podlega 3 cyklom, z których każdy trwa dokładnie 8 godzin w określonej części doby. Każdy im podlega. Możemy się do nich dostosować dla zachowania zdrowia i urody przez jak najdłuższy czas. Aby jak najlepiej zrozumieć dlaczego dobry krem na noc jest tak ważny, dobrze jest poznać bazowe procesy jakie odbywają się w ciele w podczas tych 3 podstawowych cykli.  

3 podstawowe dobowe cykle ciała  1/ eliminacja, 2/ rozdzielanie, 3/ asymilacja pozwalają organizmowi dobrze funkcjonować dzięki dostosowaniu najaktywniejszych mechanizmów wewnątrz ciała, do zadań jakie są do wykonania w poszczególnych cyklach.

Cykl pierwszy czyli cykl asymilacji trwa od godziny 4.00 rano do 12.00 w południe  i jest to czas kiedy Twój organizm  usuwa z organizmu toksyny i inne zbędne substancje powstałe w trakcie przemiany materii, czy przyjęte z jedzeniem, czy spaliny wdychane w ciągu dnia. W tym czasie, rano po wstaniu powinniśmy wypić szklankę wody, po czym jeść tylko owoce lub pić soki owocowe. Każdy inny rodzaj jedzenia dostarczony w tym czasie, przerywa naturalny proces oczyszczania organizmu.

Cykl rozdzielania trwa od 12.00 w południe do 20.00 i jest to najlepszy czas na jedzenie, czyli dostarczanie organizmowi substancji odżywczych, które zostają przetrawione i przygotowane według - nazwijmy to - rozdzielnika. W tym cyklu trawienie jest najintensywniejsze.

Cykl asymilacji interesuje nas najbardziej z punktu widzenia stosowania kremu na noc. Ten cykl trwa  następne 8 godzin od 20.00 do 4:00 i jest to czas, kiedy organizm asymiluje przetrawione i przygotowane do rozprowadzenia po całym ciele składniki odżywczych dostarczone z posiłkami.  Jeśli ten cykl zostanie zakłócony przez jedzenie po 20.00, budzimy się rano zmęczeni.

Jest to właśnie cykl, kiedy stosując dobry krem na noc dostarczamy skórze składniki w czasie, kiedy jest gotowa do najszybszej ich asymilacji, dzięki czemu składniki kremu na noc najskuteczniej działają opóźniająco na procesy starzenia i opóźniają występowanie i pogłębianie się zmarszczek.

Ważne jest także jakiej jakości składniki zawarte w kremie na noc dostarczamy skórze w tym cyklu. Jeśli są to dobrej jakości bioaktywne składniki naturalne, będą nie tylko dostarczały substancje do asymilacji, ale także będą wspomagały skórę w odzyskiwaniu jej naturalnego mechanizmu regeneracji. Kliknij tutaj jeśli chcesz poczytać więcej o naturalnych kosmetykach.        

Licencja: Creative Commons
0 Ocena