W jaki sposób możesz zbudować wiarę we własne możliwości, aby osiągnąć SUKCES? Naucz się jak przezwyciężać problem dotykający znaczną część ludzkości - brak pewności siebie. Wystarczy, że dokonasz kilku zmian w sposobie swojego myślenia, a osiągniesz SUKCES - czego Ci z całego serca życzę. Masz sposób na SUKCES w zasięgu wzroku.

Data dodania: 2009-11-09

Wyświetleń: 3017

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podstawą w budowaniu pewności siebie jest wiara we własne możliwości. Musisz uwierzyć, że to co robisz poprowadzi Cię do sukcesu, gdyż niezachwiana wiara w siebie spowoduje pozytywne skutki, natomiast brak wiary w siebie z całą pewności spowoduje negatywne skutki.

Szczególnie w naszym polskim społeczeństwie przyjęło się, aby narzekać w każdej sytuacji, nawet jeśli nie dzieje się nic złego, a więc najczęściej winni są np. politycy, bo nic dla nas nie zrobili, a przecież wybierając ich liczyliśmy na to, że coś za nas zrobią. Weź sprawy we własne ręce i zacznij działać, zamiast bezskutecznie narzekać.

Duża część ludzi w naszym społeczeństwie nauczyła się prostego, negatywnego dialogu - na zapytanie spotkanego znajomego "Co u Ciebie słychać?" najczęstszą odpowiedzią na to zapytanie jest - "Stara bieda".

Czy możesz osiągnąć sukces programując swój umysł negatywnymi informacjami? Niestety nie ma takiej możliwości - jeśli będziesz postępować w ten sposób, to czeka Cię porażka, zamiast sukcesu.

Co zatem możesz zrobić, aby przyciągnąć sukces do swojego życia?

Przede wszystkim zbuduj niezachwianą pewność siebie, dzięki czemu na pytanie "Co u Ciebie słychać?" będziesz odpowiadać np. "U mnie wszystko jak najbardziej w porządku, a u Ciebie też wszystko OK", co powinno wywołać w Twoim rozmówcy zapał do wyrażenia pozytywnego opisu swojej sytuacji i dzięki tej drobnej zmianie nastrój Twojego rozmówcy będzie pozytywny.

Jak możesz zbudować większą pewność siebie, aby łatwiej podążać do sukcesu?

Wyobraź sobie, że jesteś osobą, której wszystko się udaje i odnosisz SUKCES. Określ jak ma wyglądać Twój sukces i jak będziesz się czuć, gdy go osiągniesz. Przywołuj ten obraz możliwie jak najczęściej, gdyż Twoja podświadomość zawsze stara się spełnić to, co sobie wyobrażasz.

Twoja podświadomość jest strażnikiem, który pomaga Ci osiągnąć to, o czym myślisz. Dlatego zawsze myśl pozytywnie. W każdej sytuacji wyobrażaj sobie, że osiągasz sukces, niezależnie od tego, jak Twoje sprawy układają się w danej chwili. Zawsze myśl kategoriami sukcesu.

Jeśli przyjdzie Ci do głowy jakaś negatywna myśl odnośnie Twoich możliwości, staraj się przywołać w myślach swój obraz jako osoby odnoszącej sukces. Ta pozytywna myśl spowoduje wymazanie wcześniejszej negatywnej myśli.

Uczyń takie postępowanie nawykiem, a Twoje życie zmieni się na lepsze i szczęśliwsze. Wystarczy tylko, że podejmiesz decyzję o zmianie i poćwiczysz wywoływanie swojego obrazu jako osoby odnoszącej sukcesy, a stanie się to nawykiem, który doprowadzi Cię do wymarzonego sukcesu.

Staraj się nie wyolbrzymiać trudności, które stają Ci na drodze do sukcesu. Zawsze przemyśl, jakie najgorsze konsekwencje mogą spowodować te trudności - najczęściej po przemyśleniu okazuje się, że są one znacznie mniejsze niż początkowe wyobrażenie.

Najważniejsze jest, aby właściwie zdiagnozować te trudności i podjąć działanie, które zamieni potencjalne trudności w nowe, wartościowe doświadczenie, dzięki któremu przybliżysz się w stronę osiągnięcia sukcesu.

Nie staraj się budować swojej pewności siebie poprzez naśladowanie innych ludzi ze zbyt przesadnym dla nich podziwem, gdyż nie musisz być taki jak inni ludzie, aby odnieść SUKCES, lecz zawsze bądź sobą i czuj się z tym dobrze, a to już pierwszy krok do Twojego osobistego sukcesu.

Życzę Ci wytrwałości we wprowadzaniu zmian w swoim życiu oraz wielu sukcesów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena