Tak na prawdę, to wszystko zależy od Twojego sposobu myślenia. Od tego w jaki sposób myślisz zależy całe Twoje życie. Bądź kreatorem swojego własnego życia. Twórz swoje życie takim, o jakim marzysz. Wiem co sobie teraz myślisz - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Też tak kiedyś myślałem, ale tylko do czasu, aż w końcu ...

Data dodania: 2009-11-14

Wyświetleń: 3459

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 7

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

7 Ocena

Licencja: Creative Commons

... zaufałem sam sobie i zacząłem ćwiczyć zmianę sposobu myślenia z rewelacyjnym skutkiem. Stałem się innym, szczęśliwszym człowiekiem, który pomaga innym ludziom w zmianie ich życia na lepsze, radośniejsze i szczęśliwsze.

Nie powiem Ci teraz, że było to łatwe, gdyż zmiana jest tym stanem w człowieku, którego większość ludzi się boi, nawet jeśli dotychczasowe nawyki postępowania nic wartościowego do ich życia nie wniosły, to zawsze ten sposób postępowania jest już znany i tak jest łatwiej, prościej, ale wcale nie jest lepiej.

Po podjęciu decyzji o zmianach po jakimś czasie każdego człowieka nachodzi zwątpienie odnośnie sensu tego, co robi. Mimo tego zwątpienia warto próbować i kontynuować wprowadzanie zmian w swoim życiu, jeśli i tak Twoje życie nie jest w tej chwili takie, jakiego pragniesz. Zmień je i zacznij żyć pełnią życia.

Musisz zrozumieć najważniejszą życiową prawdę, że negatywne myśli są Twoim największym wrogiem, natomiast myśli pozytywne są Twoim najlepszym przyjacielem, który pomoże Ci osiągnąć to co sobie tylko wymarzysz, czego najbardziej pragniesz.

W jaki sposób możesz uczynić nawykiem pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości?

W każdej wolnej chwili powtarzaj pozytywne stwierdzenia na swój temat, np. jestem człowiekiem sukcesu i posiadam wszystko co jest mi w życiu potrzebne: (... tutaj wymień wszystko co już masz i co jeszcze chcesz mieć lub co chcesz osiągnąć, ale w taki sposób jakby to już było Twoje).

Przede wszystkim zmień swój sposób myślenia z negatywnego na pozytywny, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziesz.

Jeśli najdą Cię jakieś negatywne myśli, to wyobraź sobie, że te myśli są zapisane na kartce papieru (zapisz w myślach na tej kartce wszystkie niepomyślne dla Ciebie informacje), a następnie zobacz w myślach jakiej wielkości jest ta kartka.

Jak już zobaczysz w myślach wielkość tej kartki, to oddalaj ją od siebie zmniejszając ją coraz bardziej i jak już będzie bardzo malutka, to wyobraź sobie jak zgniatasz tę malutką karteczkę, a następnie bierzesz zapałkę, podpalasz tę karteczkę i po Twoich negatywnych myślach pozostaje tylko niewielka ilość popiołu.

Po tej części ćwiczenia Twoje wcześniejsze negatywne myśli powinny wydać Ci się błahostką i czymś mało istotnym.

Ale to nie koniec ćwiczenia. Teraz wyobraź sobie nową kartkę papieru, na której zapisujesz swoje wszystkie pozytywne myśli i jak już wszystkie zanotujesz, to staraj się w myślach powiększać tę kartkę coraz bardziej i jeszcze bardziej, aż zobaczysz blisko siebie każdą literę zapisanych przez siebie pozytywnych myśli.

Następnie wyobraź sobie, że leżysz w łóżku, a tę kartę masz zawieszoną nad sobą na suficie. Zobacz co jest na niej napisane. Przeczytaj wszystkie swoje pozytywne myśli. Za każdym razem jak kładziesz się wieczorem do łóżka i rano z niego wstajesz, to przed wykonaniem tych czynności spojrzyj oczyma wyobraźni na tę kartę i kilkukrotnie przeczytaj wszystkie pozytywne, twórcze myśli, zapisane przez Ciebie na tej kartce.

W ten sposób oczyścisz umysł z negatywnych myśli, a napełnisz go twórczymi, pozytywnymi myślami, dzięki którym Twoje życie stanie się radośniejsze i szczęśliwsze.

Powtarzaj to ćwiczenie za każdym razem jak negatywne myśli zaczną kłębić się w Twojej głowie - oczyść swój umysł ze złych myśli i napełnij go pozytywnymi, twórczymi myślami.

To Ty panujesz nad swoim własnym życiem, a Twój umysł jest jedynym Twoim aktywem, którego nikt nie może Ci zabrać. To Twój majątek na całe Twoje życie.

Możesz przypominać sobie w myślach najwspanialsze chwile ze swojego życia. To zmieni Twoje nastawienia na bardzo pozytywne. Wyobraź sobie, że jesteś ponownie na swoich najwspanialszych wakacjach lub wyobraź sobie inną cudowną chwilę ze swojego życia.

Wykonuj to ćwiczenie jak najczęściej możesz ze spokojem umysłu, a zmienisz swoje życie na lepsze, spokojniejsze i szczęśliwsze. Pozbędziesz się wszelkich stresów i negatywnych myśli. Uczyń to ćwiczenie nawykiem, a będziesz prowadzić pełniejsze i radośniejsze życie.

Zaufaj sobie. Miej wiarę we własne możliwości, gdyż każdy człowiek może zdecydowanie więcej, niż myśli, że może.

Zawsze bądź sobą. Cały czas myśl pozytywnie, z wiarą w osiągnięcie takiego sukcesu, jaki sobie wymarzysz.

Negatywne myśli sieją spustoszenie w umyśle i dekoncentrują w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, natomiast pozytywne myśli wprowadzą spokój do Twojego umysłu i wyzwalają twórcze, kreatywne myśli.

Powtarzaj jak najczęściej stwierdzenia pozytywne, takie jak: odnoszę sukcesy w życiu osobistym i zawodowym, jestem osobą radosną i szczęśliwą, lubię siebie i swój sposób bycia, jestem człowiekiem pewnym i zdecydowanym, mam wszystko co tylko potrafię sobie wymarzyć, itp.

Wiem co teraz powiesz - ale to przecież nie jest prawda, nie mogę siebie okłamywać.

Może na początku będziesz mieć takie odczucia, ale im więcej będziesz ćwiczyć, tym bardziej Twoja podświadomość będzie akceptować Twoje prawdziwe marzenia i będzie naprowadzać Cię na takie rozwiązania, które doprowadzą Cię do wymarzonego sukcesu.

Czego z całego serca Ci życzę.

Licencja: Creative Commons
7 Ocena