Jest to najbardziej banalny i najprostszy sposób na naturalne zbicie swojej wagi. Przeczytaj, a nie pożałujesz! Efektywność gwarantowana nawet przy niskim udziale pracy nad sobą.

Data dodania: 2009-10-28

Wyświetleń: 1820

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przedstawiona metoda jest zbudowana na podstawie faktów z dziedziny fizjologii człowieka. Opiera się na przemianach fizjologicznych zachodzących w naszym ciele.

Jak chudnąć wg tego, co wyliczone nam jest do egzystencji?
Uświadommy sobie najpierw jak energetycznie nasz organizm traktuje skład przyjetych pokarmów.
Podstawą będzie ogarnięcie informacji o tym, że nasze ciało potrzebuje energii by trawić to, co skonsumujemy. Odejmijmy od 100% podane niżej wyniki - tyle energii z tej kaloryczności nam zostaje. Wyglada to następująco:
- białka (z ich kaloryczności około 25% idzie dla organizmu), czyli zostaje nam 75%
- węglowodany (z ich kaloryczności około 6% idzie dla organizmu), czyli zostaje nam 94%
- tłuszcze ( z ich kaloryczności około 4% idzie dla organizmu), czyli zostaje nam 96%

Innymi słowy już jedząc spalamy zasoby energetyczne, czyli odłożoną tkankę tłuszczową. Jedzenie białka = wymóg energetyczny, wymóg energetyczny = pobór tej energii od nas.

Dochodzimy do następującego wniosku:
Trzymając jedynie dietę wysoko białkową da się chudnąć. Nie wspomniałem ani słowa o ćwiczeniach ani ilości kalorii, o czym za chwilę.
Co ważne chciałbym jeszcze zacytować, że opublikowano: "wyniki studium w czasopiśmie Nutrition & Dietetics. Naukowcy zaobserwowali, że posiłki o wysokiej zawartości białek wzmagają intensywność spalania tkanki tłuszczowej u osób cierpiących na jej nadmiar. Co ciekawe, efekt ten był niezależny od łącznego indeksu glikemicznego przyjmowanych pokarmów, czyli szybkości, z jaką wzrasta poziom glukozy we krwi po ich spożyciu."


Sięgając do podstaw fizjologii człowieka odnajdujemy pojęcie PPM - Podstawowa Przemiana Materii, idealna alternatywa dla diet 1000 kcal i tym podobnym. "Jest to taka ilość energii, jaką należy dostarczyć organizmowi, aby zapewnić prawidłowe działanie narządów wewnętrznych w warunkach zupełnego spokoju zarówno fizycznego jak i psychicznego, na czczo, oraz w optymalnym klimacie. Energia ta zużywana jest między innymi na oddychanie, pracę serca, odbudowę i wzrost komórek." Czyli stanowi to minimum naszych potrzeb kalorycznych.
Innymi słowy przy takiej diecie każda czynność np. wstanie z łóżka jest dla naszego organizmu ćwiczeniem aerobowym.

Tu mamy kalkulator:
http://www.odzywianie.info.pl/Kalkulator-PPM.html

Oczywiscie ten wynik możemy (po przekonaniu się na własnej skórze jak czujemy się przy podstawowej wartości) mnożyć x 1,2 by zwiększyć kaloryczność.


Jest to idealna i alternatywna metoda diety.
Obliczamy swoje PPM, wybieramy posiłki wysokobiałkowe i żyjemy normlanie chudnąc!

Efekty przyjdą same, bez żadnych diet typu 1000 kcal i żadnych forsujących ćwiczen.
Oczywiście każda aktywność fizyczna jest wskazana i wspomoże proces odchudzania.

Dieta ta jest tym łatwiejsza do opanowania, iż na każdym zakupionym produkcie widnieją składowe zawartości białka, tłuszczy i węglowodanów.

Życzę powodzenia w zdrowym odchudzaniu najbardziej naturalnym sposobem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena