Montaż sejfu opiera się na specjalistycznych wiertarkach wysokoobrotowych – chłodzonych specjalnym chłodziwem – oraz wiertłach diamentowych. Sam montaż sejfu nie trwa długo – polega na wstrzeleniu w cztery ściany sejfu specjalnych harpunowych kołków rozporowych o hartowanych rdzeniach.

Data dodania: 2009-10-24

Wyświetleń: 4728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Głównym założeniem istnienia sejfu jest idea zabezpieczenia ważnych materiałów przed kradzieżą bądź zniszczeniem. Niektóre sejfy są specjalnie skonstruowane do przechowywania konkretnej zawartości np. broni długiej. Sejfy są na ogół wyposażone w zamek szyfrowy (tradycyjny lub elektroniczny) i mogą być mocowane do podłogi i/lub ściany. Sejfy mogą też być ogniotrwałe, zapewniając utrzymanie chwilowej wewnętrznej temperatury nie powodującej uszkodzenia zawartości podczas pożaru.

Sejf to zamykana metalowa skrzynka lub szafa, służąca do przechowywania wartościowych przedmiotów. Chodzi na przykład o pieniądze, biżuterię, dokumenty, nośniki danych, broń, materiały niebezpieczne i wiele innych.

Wiadome jest iż montaż sejfu, jego przenoszenie i co najważniejsze wnoszenie go na często wysokie piętra wymaga profesjonalnych narzędzi oraz bogatego doświadczenia. Niewiele jest firm oferujących montaż czy tez transport sejfów. W regionie często znaleźć specjalistów. Zgodnie z tym co pisze na swoim firmowym blogu Marek Bandarek, CEO firmy Wnoszenie sejfów, przeprowadzki – transport sejfów wymaga doświadczenia, odpowiednich narzędzi i ludzi. Jego firma od kilku lat plasuje się w czołówce firm przeprowadzkowych oferujących tak specjalistyczne usługi jak montaż, transport i wnoszenie sejfów. Choć przeprowadzki niewiele łączy z montażem sejfów to jednak ktoś musi wnieść sejf na miejsce montażu, ewentualnie znieść starą szafę pancerną. Nie dokona tego nikt inny jak pracownicy firmy realizującej przeprowadzki. To oni posiadają odpowiednie umiejętności, i technikę.

Sam montaż sejfu opiera się na specjalistycznych wiertarkach wysokoobrotowych – chłodzonych specjalnym chłodziwem – oraz wiertłach diamentowych. Sam montaż sejfu nie trwa długo – polega na wstrzeleniu w cztery ściany sejfu specjalnych harpunowych kołków rozporowych o hartowanych rdzeniach. Firma przeprowadzkowa która specjalizuje się w takiej usłudze wykona ją w cenie usługi zwykłej przeprowadzki. oraz siłę aby podnieść często ponad pół tonowe sejfy czy szafy pancerne.

Fachowcy pracujący w firmie przeprowadzkowej to nie tylko tragarze. Owszem Ci potrzebni są do wnoszenia, znoszenia, czy transportu sejfu. Przeprowadzka szafy pancernej to jednak nie tylko prosta operacja wnoszenia i znoszenia – to wymagająca sporych umiejętności operacja. Cała szafa pancerna musi zostać opleciona pasami spiętymi ściągalną klamrą i uzupełnioną o parciane pasy służące za zaczepy dla czterech pracowników. Samo wnoszenie takiej szafy pancernej czy sejfu, gdy niemożliwością jest zastosowanie schodołazów lub innych dźwigni mechanicznych czy bieżnych zajmuje na przykład dla dużej klatki schodowej i docelowego pietra czwartego około 20 minut. Znoszenie wbrew pozorom jest jeszcze trudniejsza operacją.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena