Transport pianina czy fortepianu odbywa się za pomocją samochodu wyposażonego w windę załadowniczą. Wnętrze kontenera jest wyłożone mikrofibra ekranową oraz posiada specjalne zaczepy. Załadunek, wnoszenie czy znoszenie odbywa się na specjalnych, parcianych pasach transportowych i dokonuje tego czterech lub sześciu przeszkolonych pracowników.

Data dodania: 2009-12-27

Wyświetleń: 15948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Powszechnie uważa się, że im masywniejsze pianino tym lepsze. Pamiętajmy jednak, że cieżkie instrumenty muzyczne, trzeba jakoś transportować, znosić i to najcześciej na wysokie piętra w wielopiętrowych budynkach czy starych kamienicach o kretych schodach. Ich gabaryty nie pozwalają na bezproblemowy i bardzo funkcjonalny przewóz windą - dlatego też niełatwo jest samemu czy z grupką znajomych wnieść taki instrument nawet na pierwsze piętro. W tym przypadku powinniśmy powierzyć transport i przenoszenie pianina czy fortepianu profesjonalistom w tych sprawach specjalistom.

Praktycznie większość firm oferujących przeprowadzki, czy też specjalistyczne usługi transportowe posiada w swojej ofercie, opcje transportu i wnoszenia pianin. Na przykład Przeprowadzki Łódź - jedna z firm realizujących takie usługi przeprowadzkowych z Łodzi posiada ogromne doświadczenie i biegłość w transporcie, wnoszeniu i znoszeniu pianin, fortepianów czy niestandardowych, wielkogabarytowych przedmiotów.

Wnoszenie pianina czy fortepianu to dość zaawansowana technicznie operacja. Jak wiemy pianino to klawiszowy, młoteczkowy, strunowy instrument muzyczny spokrewniony blisko z fortepianem ze strunami ustawionymi pionowo. W Zgierzu po wojnie pianina były produkowane dla odbiorców z tych regionów w fabrykach "Defil" w Lubinie, Calisia w Kaliszu, oraz w Fabryce Fortepianów i Pianin w Legnicy. Do dnia 20 września 2009 roku pianina i fortepiany produkowane były w Kaliszu, w dawnej Fabryce Arnolda Fibigera znanej jako Calisia. Pianino jest obecnie bardzo popularnym instrumentem strunowym. Popularność zdobyło w drugiej połowie XIX wieku gdy w domach zaczęło ono wypierać harfę z powodu niższej ceny i mniejszych rozmiarów.

Jak powiedział nam przedstawiciel firmy realizujacej usługi tego typu, jest kilka ważnych uwarunkowań branych pod uwagę przy kosztorysie wykonywalności transportu. Są to przede wszystkim, lokalizacja mieszkania, a zwłaszcza ilość pięter w miejscu załadunku i rozładunku; ważnym elementem jest także usytuowanie schodów na klatce schodowej. Koszt usługi będzie mniejsza jeśli będzie możliwość skorzystania z windy. Całość ceny za usługę wnoszenia - znoszenie -transportu pianina zależy także od odległości na jaka trzeba relokalizowąc przenoszony instrument muzyczny. Kluczową sprawą jest także wartość pianina i stosowanych specjalistycznych zabezpieczeń. W przypadku, nowych pianin, lub pianin o dużej wartości sentymentalnej, firma organizująca przeprowadzkę musi wykupić dodatkowe ubezpieczenie, oraz zastosować odpowiednie materiały zabezpieczające takie jak: folię ekranową stretch, pianki poliuretanowe, papierowe wypełniacze, koce oraz pasy spinające.

Transport pianina czy fortepianu odbywa się za pomocą specjalistycznego samochodu przeprowadzkowego. Samochód taki jest wyposażony w windę załadowniczą o nośności minimum tony. Wnętrze kontenera takiego samochodu jest wyłożone mikrofibra ekranową poliuretanową oraz posiada specjalne haki i zaczepy, wykonane z bardzo trwałych materiałów, które służą do zamocowania pasów podtrzymujących przewożony instrument. Załadunek, wnoszenie czy znoszenie odbywa się na specjalnych, parcianych pasach transportowych i dokonuje tego sześciu przeszkolonych pracowników.


Waga pianin oscyluje wagowo od dwustu do 700 kilogramów. Najlżejsze są pianina rodzimej - Polskiej produkcji - Calisia oraz Legnica, najcięższe niemieckie ideowo technicznie oparte na żeliwnym stelażu . Właśnie te ostatnie, tak znanych marek jak "Orginal Steinbach" czy też "Koch - Korselt" są najbardziej wymagajacymi podczas wnoszenie i znoszenia instrumentami klawiszowymi dlatego też transport pianina jest tak trudnym zadaniam.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena