Chciałbym pokrótce wspomnieć jak wyglądała moja przygoda z pierwszym skokiem ze spadochronem. Po wielu namowach moich przyjaciół zgodziłem się pojechać na kurs nauki skakania ze spadochronem, by doświadczyć tak zachwalanego przez moich znajomych uczucia skoku.

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 3656

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeden z najbardziej fascynujących sportów jaki poznałem w swoim życiu to skoki spadochronowe. Zawsze dziwiłem się dlaczego ludzie wyskakują z samolotu z wysokości 3000 metrów, ale od zeszłego weekendu już wiem. Zastrzyk adrenaliny i niezapomniane emocje podczas wolnego lotu to coś wspaniałego, czego nie można opisać słowami. Niektórzy młodzi ludzie wybierają sport motorowy jako hobby lub opcję na podniesienie ciśnienia, jednak skoki spadochronowe to wyjątkowe przeżycie dla każdego.
Chciałbym pokrótce wspomnieć jak wyglądała moja przygoda z pierwszym skokiem ze spadochronem. Moi przyjaciele od kilku lat fascynują się skokami, jednak nie za bardzo wiedziałem dlaczego, ponieważ nie widziałem nic ciekawego w wyskakiwaniu z samolotu. Po wielu namowach zgodziłem się pojechać na kurs nauki skakania ze spadochronem, by doświadczyć tak zachwalanego przez moich znajomych uczucia skoku.
Kurs nie był wyczerpujący, po kilka godzin teorii w piątek i sobotę, czyli podstawowe informacje jak zachować się podczas lotu, jak kierować spadochronem podczas szybowania i jak wylądować bezpiecznie na ziemi. Ilość informacji była bardzo duża jak na dwa dni. W niedzielę rano pojechałem ze znajomymi na lotnisko, by w końcu wyskoczyć z nimi i frunąć jak ptak (lub spadać jak kamień). Gdyby nie moi znajomi nie miałbym możliwości samodzielnego skoku, ponieważ względy bezpieczeństwa są bardzo ważne podczas skoków spadochronowych. Moi znajomi, można powiedzieć profesjonalni skoczkowie, pomogli mi podczas chwili wahania w samolocie oraz opiekowali się mną podczas spadania.
Od chwili wylądowania żałowałem, że swojej decyzji o skoku ze spadochronem nie wykonałem kilka lat temu. Nigdy nie przypuszczałem, że skoki spadochronowe mogą być tak fascynujące i mogą wywoływać taką radość w człowieku. Myślę, że nie zapomnę zeszłego weekendu, ponieważ to było bardzo silne uczucie, które chciałbym powtórzyć w najbliższej przyszłości. Zdecydowanie polecam skoki spadochronowe dla każdego kto nie ma lęku wysokości.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena