W każdym domu można zobaczyć przynajmniej jeden komputer - stacjonarny lub notebook. Dla wielu z nas drukarka to akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie komputer. W zależności od osoby korzystającej ze sprzętu komputerowego, drukarka może mieć kilka zastosowań.

Data dodania: 2009-10-23

Wyświetleń: 2415

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W każdym domu można zobaczyć przynajmniej jeden komputer - stacjonarny lub notebook. Dla wielu z nas drukarka to akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie komputer. W zależności od osoby korzystającej ze sprzętu komputerowego, drukarka może mieć kilka zastosowań.
Dorośli coraz częściej drukują różnego rodzaju dokumenty, ograniczając korzystanie z nadal popularnego kserowania. Najczęściej drukują jednak ludzie młodzi - uczniowie lub studenci. Spowodowane jest to tym, że wydruki informacji z Internetu są przydatne w nauce, a nauczyciele stawiają warunek drukowania wypracowań i prac domowych, odrzucając te napisane pismem odręcznym. Z tego też powodu najczęściej w domostwach znajdziemy drukarkę atramentową, która posiada tusze, będące w stanie zapewnić wysokiej jakości wydruk.
Wraz z rozwojem technologii powstają coraz to lepsze drukarki atramentowe, zapewniające idealną jakość drukowanych stron w przystępnej cenie. Nadal popularne w naszych domach są urządzenia wielofunkcyjne starego typu, które są mało ekonomiczne, przez co tusze muszą być często wymieniane. W przypadku tworzenia dużej liczby wydruków warto kupić oddzielną drukarkę atramentową HP wykorzystującą nowoczesną technologię SPT, dzięki czemu oryginalne tusze do drukarek wystarczą nawet na kilkaset stron dobrej jakości wydruku. Posiadanie takiego urządzenia to opłacalne rozwiązanie, ponieważ ogranicza częstotliwość kupowania zamienników, obciążających budżet rodziny.
Najważniejszym elementem technologii SPT stanowi głowica, posiadająca ciśnieniowy system zasilania atramentem. Posiada ona specjalną pompkę, zbiornik i wentyle wyrównawczo--odpowietrzające. Pompka posiada odwrotny tryb pracy, pozwalający utrzymać tusz w głowicy na stałym poziomie. Ten tryb pracy pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na atrament, szczególnie przy czyszczeniu dysz oraz zapobiega zapowietrzaniu się układu drukującego i zasychaniu atramentu. Kolejne udogodnienie wynikające z eksploatowania drukarek z głowicami typu SPT to gwarancja, że tusz nie zostanie wyczerpany w trakcie drukowania, ponieważ przed rozpoczęciem drukowania zostaje on buforowany w głowicy.
W firmach i urzędach eksploatowane są najczęściej drukarki laserowe. Pracownicy przedsiębiorstw o wiele intensywniej tworzą wydruki, dlatego drukarka atramentowa mogłaby się okazać nieodpowiednią inwestycją. Nawet najbardziej wydajne drukarki domowe przegrywają konkurencję z wyspecjalizowanymi drukarkami laserowymi, przystosowanymi do wielogodzinnej, ciągłej pracy. Dodatkowo drukarki laserowe cechuje szybsze tempo wydruku w porównaniu z drukarkami atramentowymi. Wydruk laserowy wykorzystuje zaawansowane zjawiska fizyczne do przenoszenia liter na papier, a elementem eksploatacyjnym są nie tusze, lecz tonery.
W zależności od naszych potrzeb powinniśmy wybrać sprzęt, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. W przypadku kupna drukarki do firmy powinniśmy zdecydować się na drukarkę laserową, którą cechuje wysoka wydajność. Do użytku domowego optymalna jest drukarka atramentowa firmy HP, gwarantująca dobrej jakości druk przy niskiej cenie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena