Od dawna marzysz o tym, aby skoczyć ze spadochronem? Zawsze uważałeś, że to rozrywka tylko dla dobrze przeszkolonych skoczków? Nic bardziej błędnego! Teraz dzięki skokom tandemowym skoczyć może praktycznie każdy i to naprawdę nie w takich wysokich cenach.

Data dodania: 2014-12-04

Wyświetleń: 2356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skok ze spadochronem? Spróbuj i ty!

Szkoły spadochronowe na terenie całej Polski oferują swoim klientom możliwość skakania zarówno w tandemie, jak i skorzystania z profesjonalnych szkoleń AFF, by nauczyć się skakać samodzielnie. Z ich usług korzysta coraz więcej osób, które chcą spełnić swoje sny lub zrobić swoim bliskim niezwykłą niespodziankę.

Skok tandemowy – co to jest?

Skoki tandemowe odbywają się w parze – skoczek razem z instruktorem, dlatego do skoku nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie. Nie trzeba uczestniczyć w badaniach lekarskich, nie trzeba poświęcać swojego czasu na wielogodzinne szkolenia. Wystarczy tylko wykupić skok i danego dnia stawić się na lotnisku.

Przed skokiem tandemowym skoczek dowiaduje się, jak będzie wyglądało całe wydarzenie i otrzymuje porady dotyczące zachowania się w locie i bezpieczeństwa. Następnie otrzymuje odpowiednie wyposażenie i może wejść już do samolotu. Ten wynosi uczestników na wysokość 3000-4000 metrów. Skoczek podczepiany jest specjalną uprzężą do instruktora i już można zrobić krok w przestworza. W przypadku 3000 metrów czas swobodnego spadania trwa około 30 sekund, przy 4000 metrów – 60 sekund. Po otwarciu czaszy spadochronu uczestnicy szybują aż do miękkiego lądowania na trawie na lotnisku.

Cały skok może być też rejestrowany. Za dodatkową opłatą będzie uczestniczył w nim skoczek z kamerą, który nagra całe wydarzenie. Taki film i zdjęcia to niezwykłe pamiątki, którymi będziesz mógł się pochwalić innym.

Spadochron dla każdego

Dużym atutem skoków tandemowych jest to, że skorzystać może z nich praktycznie każdy. Jak było wspomniane, nie trzeba badań i szkoleń. Skacze młodzież, dorośli i seniorzy. Jedyne przeciwwskazania to epilepsja, ostre stany chorobowe układu krążenia i oddechowego oraz uszkodzenia kręgosłupa.

Jak wykupić skok spadochronowy?

Żeby spełnić swoje marzenie, wystarczy tylko wybrać szkołę spadochronową, a następnie wykupić skok przez Internet, wskazując datę i miejsce. Gdy zamawia się skok na prezent, najlepiej kupić voucher upominkowy, ponieważ osoba obdarowana może wtedy sama wybrać odpowiadający jej termin. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena