Coraz popularniejszą formą nabycia biletu lotniczego jest jego rezerwacja i zakup przez Internet. Ten sposób coraz widoczniej wypiera tradycyjny, bezpośredni zakup biletu np. u danego przewoźnika, w biurze podróży czy agencji turystycznej. W sposób równie bezpieczny, ale znacznie szybszy możemy samodzielnie skorzystać z atrakcyjnej oferty.

Data dodania: 2009-06-04

Wyświetleń: 2951

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz popularniejszą formą nabycia biletu lotniczego jest jego rezerwacja i zakup przez Internet. Ten sposób coraz widoczniej wypiera tradycyjny, bezpośredni zakup biletu np. u danego przewoźnika, w biurze podróży czy agencji turystycznej. W sposób równie bezpieczny, ale znacznie szybszy możemy samodzielnie skorzystać z atrakcyjnej oferty.
Ten trend zauważyli także przewoźnicy lotniczy i inne instytucje pośredniczące w sprzedaży biletów, wzbogacając swoje strony internetowe o moduły umożliwiające kupno biletu lotniczego online.

Kupno biletu lotniczego przez Internet ma w zasadzie same zalety, gdyż w bardzo prosty i szybki sposób mamy możliwość samodzielnej rezerwacji i wykupienia biletu lotniczego, nawet przez osoby mało doświadczone w tym temacie. Dodatkowo, nie musimy wcale krążyć od biura do biura i pytać o to samo po kilka razy. Wystarczy przejrzeć strony internetowe kilku przewoźników lotniczych, aby wyrobić sobie subiektywny pogląd na temat prezentowanych tam aktualnie ofert. Mamy też pod stałą kontrolą ceny poszczególnych ofert.

Problem może pojawić się przy okazji chęci porównania ofert poszczególnych przewoźników lotniczych. Biorąc pod uwagę liczbę linii lotniczych oraz liczbę połączeń lotniczych jaką oferują, otrzymujemy całkiem pokaźną listę możliwości i kombinacji lotów, z których teoretycznie moglibyśmy skorzystać.

W celu ogarnięcia takiej masy danych, możemy oczywiście zdać się na naszą doskonałą pamięć albo na naszą znakomitą organizację pracy i wszystko skrzętnie notować, ale realia są takie, że z dużym prawdopodobieństwem nie poradzimy sobie z tym zadaniem w taki sposób w jaki byśmy chcieli.

Stawiając czoła tego typu problemom, zaczęły pojawiać się w Internecie, tzw. wyszukiwarki połączeń lotniczych – zamiennie nazywane też wyszukiwarkami biletów lotniczych lub wyszukiwarkami lotów.
W obecnej chwili, wyszukiwarki biletów lotniczych stanowią znakomite uzupełnienie naszych poszukiwań najlepszego połączenia lotniczego, w najkorzystniejszej w danej chwili cenie biletu.

Jedną z takich wyszukiwarek jest wyszukiwarka lotów na stronie www.fruwać.pl.

W bardzo czytelny sposób otrzymujemy listę możliwych połączeń lotniczych w danym terminie i na danej trasie, wraz z ich cenami. Najważniejszą zaletą tego typu wyszukiwarek jest fakt, że przeszukują one oferty lotów wielu linii lotniczych, prezentując przy tym różne warianty lotu (np.: z przesiadką lub lot bezpośredni), szczegóły lotu (np.: numer lotu czy typ samolotu). Cała lista wyników wyszukiwania posortowana jest wg cen - od najniższej do najwyższej.
Mamy jednocześnie możliwość natychmiastowego wykupu biletu lotniczego na wybranej trasie (bezpośrednio w wyszukiwarce), jeżeli uznamy że wynik wyszukiwania jest dla nas interesujący i chcemy z danej oferty skorzystać. Wyszukiwarki mają wbudowany moduł płatności, poprzez który możemy od razu opłacić bilet (kartą kredytową bądź przelewem). Po zapłacie za bilet otrzymujemy pocztą e-mail elektroniczny bilet lotniczy, który po wydrukowaniu zabieramy ze sobą na lotnisko.
Warto dodać, że korzystanie z tego typu wyszukiwarek jest bezpłatne.

Na chwilę obecną, korzystanie z wyszukiwarki połączeń lotniczych wydaje się być rozwiązaniem najbardziej optymalnym i korzystnym, jeżeli planujemy kupić bilet lotniczy samodzielnie przez Internet.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena