Wyszukiwarka połączeń lotniczych koncepcyjnie nie różni się w zasadzie od tradycyjnych wyszukiwarek stosowanych w Internecie, np.: wyszukiwarek stron internetowych czy porównywarek cenowych. Jednak są pewne zasadnicze różnice...

Data dodania: 2009-06-05

Wyświetleń: 1828

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zadaniem wyszukiwarek jest przeszukanie zbioru setek milionów informacji oraz pomoc użytkownikom Internetu w wyselekcjonowaniu i wybraniu tej najodpowiedniejszej, najlepiej spełniającej kryteria wyszukiwania.

W przypadku wyszukiwarki połączeń lotniczych - zamiennie określanej także jako wyszukiwarka lotów lub wyszukiwarka biletów lotniczych - chodzi o wyszukanie i przedstawienie użytkownikowi Internetu maksymalnie największej liczby możliwych połączeniach lotniczych na danej trasie w danym terminie.

Dodatkowo otrzymujemy informacje o cenie danego połączenia (biletu lotniczego) oraz szczegóły lotu (np.: numer lotu, jakie linie lotnicze obsługują dany lot, czy jest to połączenie bezpośrednie czy z przesiadką). Całość wyników wyszukiwania posortowana jest najczęściej narastająco, od najniższej do najwyższej ceny za bilet. Mamy także możliwość bezpośredniej rezerwacji bądź zakupu biletu lotniczego na wybranym połączeniu, jeżeli któraś z ofert okaże się dla nas interesująca.

Niewątpliwą korzyścią stosowania wyszukiwarek połączeń lotniczych jest fakt, że w bardzo prosty i szybki sposób, bez większego nakładu sił, uzyskujemy informację na temat większości połączeń lotniczych na danej trasie w danym czasie. Zwiększamy wówczas szansę na znalezienie biletu lotniczego w najkorzystniejszej cenie oraz najbardziej optymalnego rozkładu naszego lotu, co jest bardzo ważne, szczególnie w podróży wymagającej przesiadek.

Samodzielne i żmudne przeszukiwanie setek stron różnych przewoźników czy biur podróży wydaje się w tym momencie mniej efektywne, co nie znaczy, że w ten sposób nie można znaleźć okazji. Prawdopodobieństwo tego jest jednak dużo niższe niż w przypadku skorzystania z pomocy wyszukiwarki połączeń lotniczych. Tym bardziej, że korzystanie z wyszukiwarek lotów jest bezpłatne. Same wyszukiwarki są także systematycznie usprawniane przez samych producentów, tak aby dostarczały jak największą liczbę połączeń wielu linii lotniczych na świecie.

W ostatnim czasie użytkownicy Internetu w coraz większym stopniu doceniają zalety korzystania z wyszukiwarek biletów lotniczych, które stają się coraz popularniejsze w polskiej sieci. Tendencja ta nie dziwi, gdyż w stosowaniu tego typu wyszukiwarek dopatrzeć się można praktycznie samych zalet.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena