Dotarło do nas oświadczenie ekipy Północny Toruń Projekt. Załoga z Torunia, nagrywająca do tej pory pod szyldem Wielkie Joł odchodzi z wytwórni Tedego. Jest to reakcja na ostatnie wydarzenia na polskiej rap scenie.

Data dodania: 2009-10-21

Wyświetleń: 2147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W związku z mającymi miejsce w ostatnim czasie wydarzeniami na polskiej scenie hip-hopowej Ekipa PTP (Północny Toruń Projekt) jednomyślnie podjęła decyzje o opuszczeniu szeregów wytwórni Wielkie Joł. Informacje o swoim odejściu ekipa zamieściła na czołowym polskim forum hip-hop.

"Chcielibyśmy dać jasno do zrozumienia, że hiphop jako całość to dla nas więcej niż tylko wydawanie płyt za pośrednictwem takiej czy innej wytwórni. Przede wszystkim wymagamy od siebie obopólnego szacunku komunikacji i zaufania mając na uwadze dobro wszystkich współpracujących ze sobą stron. Na dzień dzisiejszy z przykrością musimy stwierdzić że tego zabrakło gdyż nie wzięto pod uwagę naszego stanowiska, co więcej odnieśliśmy wrażenie, że bez konsultacji z nami podjęte zostały pewne decyzje w szerokim rozumieniu dla nas niekorzystne.

Nie mamy pretensji czy roszczeń do wytwórni jeśli chodzi o całokształt współpracy. Od 13 listopada 2008 roku kiedy to ukazała się płyta "Ulice Tego Słuchają" relacje między nami a Wielkim Joł układały się pomyślnie. Biorąc pod uwagę wielkość wytwórni i wielokrotnie powtarzające się problemy organizacyjne osoby za to odpowiedzialnej potrafiliśmy przymknąć oko na pewne niedociągnięcia i pracować dalej z myślą o kolejnych produkcjach pod tym szyldem. Niestety o ile można zaakceptować pewne rzeczy o tyle nie możemy pozwolić sobie by nie zareagować na ostatnie wydarzenia, chodzi oczywiście o beef między Peją a Tede. Po przedyskutowaniu sprawy doszliśmy do wniosku, że nie możemy pozostać całkowicie neutralni i bezstronni w zaistniałym sporze gdyż z obiema stronami konfliktu utrzymujemy bezpośredni kontakt i uważamy, że specyfika środowiska w jaki się znajdujemy nie pozwala na kontynuację obecnego stanu rzeczy. Naszym zdaniem pozostanie w wytwórni Wielki Jol było by jasną deklaracją opowiedzenia się po jej stronie z czym zgodnie z naszym sumieniem i podejściem do kultury hip-hop nie możemy się zgodzić. Z powodów oczywistych nie mamy zamiaru brać czynnego udziału w mającym miejsce beefie, naszym zdaniem bowiem jest to sprawa indywidualna między wyżej wymienionymi raperami i nikt oprócz nich nie powinien się tym zajmować.

Podsumowując Ekipa PTP żegna się z ekipą Wielkie Joł nie żegnając się w żadnym razie z rapem. Nakładem nowej wytwórni na początku roku pojawi się nowa płyta PTP nad którą prace trwają.Wkrotce ukaże się również Mixtape Buczera "Podejrzany o Rap vol.2".

Licencja: Creative Commons
0 Ocena