To prawda, że w sieci można dziś znaleźć niemalże wszystko, ale czy zawsze łatwo jest nam to wyszukiwać?  

Data dodania: 2014-08-18

Wyświetleń: 7993

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do sieci zaglądamy po to, żeby zobaczyć jakie nowości kinowe są warte obejrzenia. W Internecie szukamy rozwiązania do domowych zadań naszych dzieci, bo to co aktualnie przerabiają w szkole, my już dawno zdążyliśmy zapomnieć, a przecież w sieci rozwiązań do jednego zadania będzie mnóstwo. W sieci robimy również zakupy i rozmawiamy ze znajomymi za pośrednictwem popularnych dziś portali społecznościowych oraz komunikatorów. Jak się okazuje, w sieci bardzo dużo informacji mogą znaleźć również rolnicy, jeśli oczywiście mają czas akurat posurfować po Internecie.

Rolnicy bardzo często mają potrzebę zaglądnięcia do sieci po to, aby znaleźć konkretne ogłoszenia ściśle powiązane z ich branżą. Rolnictwo to przecież potrzeba kupna niezbędnych maszyn, potrzeba kupna nasion, czasami również potrzeba wymiany maszyny na inną albo też sprzedaży urządzeń, które nie są już potrzebne. W tym właśnie celu zakładane są fora internetowe dla rolników.

Jednakże, nie wszystkie fora internetowe dla rolników prowadzone są w odpowiedni sposób, zatem nie ze wszystkich rolnicy chcą korzystać. Nie na wszystkich forach rolniczych rolnik znajdzie to, czego szuka. Dla rolnika, osoby pracującej bardzo ciężko, w sezonie pracującej w pocie czoła, a przede wszystkim długo, najważniejsze jeśli chodzi o forum internetowe jest to, by było ono czytelne i aby łatwo można było znaleźć na nim poszukiwane informacje. Szukanie ma odbyć się tak szybko i konkretnie, jak tylko jest to możliwe, by zapracowani rolnicy nie marnowali czasu na ślęczenie przed komputerem. Warto więc, zakładając forum zadbać o jego czytelność i przejrzystość, oraz o to, by informacje zawarte na forum były odpowiednio posortowane, na przykład według konkretnych dziedzin. Wtedy o wiele łatwiej jest je znaleźć i potrzeba w zasadzie tylko kilku minut na to, by trafić na informację, której się szuka.

Dotyczy to także, a może raczej w szczególności, ogłoszeń rolniczych, bo przecież wspomniane fora internetowe to głównie ogłoszenia rolnicze. W zasadzie rolnicy najczęściej zaglądają na forum właśnie po to, aby przejrzeć zamieszczane tam ogłoszenia, a więc jeśli nie są one odpowiednio posortowane i poukładane dziedzinami, to rolnik może mieć problem ze znalezieniem tego, czego szuka we w miarę krótkim czasie. Wtedy tak naprawdę każde ogłoszenie może być wszędzie. Ogłoszenia na temat sprzedaży nasion mogą być pomiędzy ogłoszeniami o wymianę kombajnów, a to przecież nie o to tutaj chodzi. W takim miszmaszu ciężko znaleźć cokolwiek. Zatem zakładając forum internetowe, na którym będą zamieszczane rolnicze ogłoszenia koniecznie trzeba zadbać o przejrzystość. Jeśli forum będzie przejrzyste, a informacje posortowane, to z całą pewnością mnóstwo rolników na takie forum będzie regularnie zaglądać. W przeciwnym razie niestety forum może nie cieszyć się taką dużą popularnością. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena