Rolnicy też ludzie, zatem z Internetu też korzystają, pomimo faktu, że zazwyczaj mają ręce pełne roboty, a w sezonie żniwnym nawet mają tej pracy jeszcze więcej. Niemniej jednak do sieci czasami zaglądają…

Data dodania: 2014-08-30

Wyświetleń: 1121

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

I czego rolnicy tam szukają? Na pewno czegoś konkretnego. Rolnicy raczej nie surfują po sieci w celu rozrywkowym, ale raczej korzystają z Internetu po to, żeby znaleźć jakieś informacje związane z ich branżą, jakieś porady czy wskazówki odnośnie prac rolniczych. Często przeglądają również ogłoszenia, bo przecież w sieci jest mnóstwo stron, na których znaleźć można ogłoszenia kierowane przede wszystkim dla rolników. Nie każde ogłoszenie  dla rolnika jest jednak napisane dobrze. To dziwne, ale są takie ogłoszenia, których rolnik raczej nie przeczyta, którymi nawet się nie zainteresuje, a więc zajmując się prowadzeniem forum rolniczego czy portalu z ogłoszeniami rolniczymi trzeba opanować sztukę pisania rolniczych ogłoszeń do perfekcji. A zatem, jak je pisać, żeby trafiły do odbiorcy?

Po pierwsze, ogłoszenia rolnicze powinny być treściwe, acz zwięzłe. Rozwodzenie się, tak zwane „lanie wody” czy przeciąganie tematu nie będzie dla rolnika zachęcające tym bardziej, że tak jak wspomniane zostało już na początku rolnik ma mnóstwo pracy i nie ma czasu na przeglądanie ogłoszeń, których treść ciągnie się w nieskończoność. Po drugie – ogłoszenia rolnicze powinny być pisane ciekawie. Jest przecież mnóstwo ogłoszeń dotyczących tego samego – materiałów siewnych, maszyn rolniczych, opon rolniczych czy też różnych innych tematów związanych z rolnictwem  - a więc  jakiegoś powodu rolnik musi wybrać i przeczytać to jedno konkretne ogłoszenie. Oczywiście nie chodzi o to, żeby zamiast ogłoszenia pisać piękną bajkę dla rolnika, ale chodzi raczej o to, żeby czymś ciekawym przyciągnąć potencjalnego odbiorcę ogłoszenia. I wreszcie po trzecie – ważne jest to, żeby ogłoszenia rolnicze zawierały wszystkie niezbędne informacje na temat tego, co jest w nich ogłaszane.

Generalnie rzecz ujmując chodzi o to, że jeśli w sezonie żniwnym awarii ulegnie maszyna rolnicza, to rolnik nie będzie miał czasu na to, żeby obdzwaniać autorów wszystkich przeczytanych przez siebie ogłoszeń w celu znalezienia tej jednej, konkretnej części w takiej cenie, jaka go interesuje. Będzie on potrzebował tej części na już, na teraz – możliwie najszybciej. Zatem, żeby ułatwić rolnikom poszukiwania warto zamieścić najważniejsze i najbardziej istotne informacje o tym, czego ogłoszenie dotyczy. Tym samym autor wspomnianego ogłoszenia może uniknąć wielu telefonów i odpowiadania na te same pytania. Konkretyzując ogłoszenie można po prostu od razu czekać na telefon od kogoś, kto jest raczej zainteresowany tym, o czym we wspomnianej ofercie przeczytał, bo zapoznał się z ceną i innymi kwestiami, które widocznie mu odpowiadają skoro postanowił chwycić za telefon.

Ogłoszenia rolnicze są przez rolników naprawdę często przeglądane, ale konkretyzując je pomagamy rolnikom poszukiwać tego, czego aktualnie potrzebują i oszczędzamy im poszukiwań. 

Licencja: Creative Commons