Gdyby każdemu zapytanemu o to, jaki chciałby wykonywać zawód, dać czas do zastanowienia, z pewnością usłyszelibyśmy odpowiedzi "Chciałbym być bogatym bezrobotnym". Dla niektórych to marzenie się spełniło.

Data dodania: 2009-10-19

Wyświetleń: 2062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wertujesz każdy portal pracy, odpowiadasz na anonse w rodzaju "ogłoszenia praca", praca jest wszystkim o czym marzysz...? O byciu bogatym śnią ludzie nawet w znacznie lepszej pozycji. Nikomu nie chce się harować całymi dniami, zwłaszcza że bogactwo może przyjść znacznie łatwiej. Na przykład dzięki loterii.

Choć wygrane w polskiej loterii Lotto są imponujące dla każdego obywatela naszego kraju, to ich wielkość nie zrobiłaby wrażenia na przykład w Stanach Zjednoczonych, jak również w innych dużych i zamożnych krajach.

Wygrane w loteriach można podzielić na dwa rodzaje: największe pule nagród (które w przypadku loterii narodowych kumulują się po każdym losowaniu, jeśli nikt nie zostanie zwycięzcą), a także największe nagrody dla pojedynczego gracza (bowiem jeśli dwie lub więcej osób wytypuje szczęśliwe numery, wszyscy dzielą się wygraną). I tak: największa pula nagród w historii została wygrana w loterii Mega Millions szóstego marca 2007 roku w USA. Dwóch szczęśliwców podzieliło między sobą trzysta dziewięćdziesiąt milionów dolarów. Czy to dużo? Dla przykładu: można za to nakręcić po raz drugi najdroższy film w historii kina ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" o budżecie 300 mln dolarów), a resztę przeznaczyć na zakup dwustu pięćdziesięciu luksusowych samochodów Maybach 62.

Największa wygrana, jaka przypadła na pojedynczy kupon, wynosi 365 000 000 dolarów. Wygrało ją ośmioro mieszkańców amerykańskiego stanu Nebraska, który wspólnie wytypowali szczęśliwe numery. Mają się z czego cieszyć - aby dorobić się takiej kwoty, przeciętny mieszkaniec Somalii musiałby pracować sześćset tysięcy lat. Największa wygrana europejska wyniosła natomiast 180 000 000 euro. W roku 2006 podzieliło ją między sobą troje szczęśliwców.

A w Polsce? Największa wygrana Lotto padła 2 czerwca 2004 roku i wyniosła 20 119 858 zł i 20 gr. Czy to dużo, czy mało? Zależy od punktu widzenia.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena