Jak zacząć naprawdę zarabiać w programach partnerskich? Dowiedz się co jest istotne w dobrym programie partnerskim, uniknij błędów początkowych afiliantów i zarabiaj duże pieniądze.

Data dodania: 2007-06-23

Wyświetleń: 11961

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 38

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

35 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarabianie przez internet stało się faktem. Coraz więcej ludzi zarabia w ten sposób naprawdę duże pieniądze, uczestnicząc w programach partnerskich. Ich zaletą jest możliwość rozpoczęcia współpracy od zaraz, bez konieczności inwestowania własnych środków finansowych. Na porządku dziennym stały się zarobki na poziomie kilku - kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Jak więc wybrać dobry program partnerski?

Programy partnerskie płacą za różne działania. Najpopularniejszymi są:

- prowizja za sprzedaż produktu lub usługi
- prowizja za zapisanie się (członkostwo)
- prowizja za kliknięcie w reklamę, link lub banner
- prowizja za depozyt (klient zapisuje się do firmy i wpłaca jakąś sumę pieniędzy - Partner otrzymuje określony % od tej kwoty)
- prowizja z dochodu poleconych nowych partnerów

Cechy dobrego programu partnerskiego:

- wysoki procent prowizji dla Partnera - niektóre programy oferują 75 % prowizji od sprzedaży produktu lub usługi

- wysoka kwota za sprzedaż jednostkową - co najmniej 50 € otrzymasz za polecenie nowego klienta w Gambling Affiliation

- częstotliwość wypłat - co najmniej co 30 dni, a niektóre firmy płacą co 14 dni

- możliwość wyboru sposobu, w jaki chcesz otrzymywać pieniądze. Zwykle jest to przelew bankowy, Neteller, PayPal, Epassporte, WebMoney lub czek

- możliwość wypracowania sobie stałego, pasywnego dochodu

- różnorodność materiałów promocyjnych: linki, bannery, teksty maili lub gotowe artykuły do wklejenia na swoją stronę

- duży zasięg terytorialny programu i kilka wersji językowych dla klientów i partnerów.


Za najlepsze programy partnerskie uważam te, które płacą za co najmniej dwa działania. Jeśli masz stronę z dużym ruchem z Europy Zachodniej, USA i Kanady, polecam Peak Click. Możesz w nim zarabiać nawet 3,4 USD za kliknięcie i polecać do współpracy nowych Partnerów. Z ich zarobków również będziesz mieć dochód. Firma płaci co 14 dni i masz możliwość wyboru sposobu, w jaki chcesz otrzymywać pieniądze. Do współpracy w tym programie niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego.

Szczególnie polecam również Gambling Affiliation, w tym programie nie musisz znać angielskiego, aby zarabiać pieniądze. Dla klientów i Partnerów dostępne jest 14 wersji językowych, w tym również polska. Za pozyskanie nowego klienta otrzymasz co najmniej 50 € i również możesz wybrać, jak chcesz otrzymywać pieniądze. Możesz również otrzymywać pieniądze z dochodu poleconych przez siebie nowych Partnerów.

Ważne: Wielu ludzi próbuje oszukiwać przy zapisywaniu się do programu partnerskiego poprzez pominięcie Twojego numeru identyfikacyjnego. W takim przypadku nie otrzymasz należnej Ci prowizji, pomimo że klient dowiedział się o zaletach programu od Ciebie. Aby tego uniknąć, polecam zastosować ukrywanie linku. Służy do tego bezpłatny serwis www.tinyurl.com wystarczy wkleić w nim swój link do polecania nowych klientów/partnerów, a system skróci link i ukryje Twój nr identyfikacyjny w programie.

Licencja: Creative Commons
35 Ocena