Niektóre zespoły muzyczne mają w zwyczaju granie swoich najlepszych kawałków na początku każdego koncertu. Osoby, które spóźnią się piętnaście minut, często wychodzą z sali koncertowej z wrażeniem, że straciły wszystko, na co liczyły kupując bilety.

Data dodania: 2009-10-02

Wyświetleń: 1717

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Analogicznie sprawa wygląda w przypadku rozmów kwalifikacyjnych: jeśli się spóźnisz, możesz co prawda zostać przyjęty, ale nie licz na to, że zostaniesz zatrudniony.

Taka historia przydarzyła się Kamilowi. Szukając pracy wpisał w wyszukiwarce internetowej frazę "ogłoszenia praca", która doprowadziła go na dobry, polecany przez wiele osób portal pracy. Znalazłszy ogłoszenie angielskiej firmy - Kamil liczył, że praca za granicą da mu szansę poćwiczenia języka - zgłosił swoją kandydaturę i otrzymał zaproszenie na rekrutację. W dniu, w którym miała się odbyć rozmowa kwalifikacyjna, przygotował się i z zapasem czasowym dwóch godzin wyruszył do centrum Warszawy z jednego z podmiejskich osiedli. Nie wiedział, że tego dnia miasto będzie zakorkowane jeszcze bardziej niż dotychczas. W efekcie jego autobus zamiast czterdziestu minut jechał prawie półtorej godziny. Kamil spóźnił się - nie pozwolono mu odbyć rozmowy z rekruterem.

Korki samochodowe to dla szukających pracy problem jeszcze większy niż dla ludzi, którzy pracę już posiadają. Oni bowiem mogą się spóźnić - każdy szef zrozumie, że w zakorkowanym mieście czasem nie jest możliwe dotarcie na czas. Jednak od kandydata wymaga się punktualności niezależnie od okoliczności. Rekruterzy często uznają, że praca nie należy się komuś, kto nie potrafi zorganizować sobie dojazdu w jeden wyjątkowy, zaplanowany dawno temu dzień. Argumenty, że korki potrafią wyczerpać nawet dwugodzinny zapas czasu, mogą zostać zbyte machnięciem ręki.

W poranek dnia rozmowy kwalifikacyjnej naprawdę warto posłuchać radia czy sprawdzić serwisy internetowe w poszukiwaniu informacji o korkach. To zajmie kilkanaście minut, a korzyści które z tego wynikną mogą być nieocenione.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena